אטרקציות לחתונה

פעם  חתונה הייתה רק חתונה. לצערנו או לשמחתנו, תלוי בנקודת המבט, כבר הרבה מאד שנים המשפט הזה אין לו תוקף בסצנת החתונות בישראל ובעולם.

בשנים האחרונות זוגות מתחתנים מחפשים דרכים לייחד את החתונה שלהם, לתת לה אופי וסגנון אחר מהחתונות האחרות. החיפוש אחר דרך לחתונה שתבלוט מעל האחרות, חתונה שתיזכר להרבה זמן, חתונה שידברו בה עוד ימים רבים, הוביל לכך שתחום האטרקציות המרחיבות את הבסיס הקבוע של חתונה גדלו והתפתחו בצורה מטורפת.

ניתן למצוא אטרקציה לכל שלב בחתונה, כמובן בהתאם לתקציב וגם בהתאם למיקום של החתונה שכן לא כל האטרקציות מתאימות בכל מרחב שהוא.

לשמיעה של כל המדריך הזה לנוחות שלכם אנא לחצו על כפתור ההפעלה בצד ימין של נגן זה.

 

מחפשים מישהו איכותי וטוב שייצר לכם אווירה שתרים את האורחים שלכם ואתכם באוויר?

תפסיקו לחפש כי אתם הגעתם למקום הנכון אצלנו בפעימות מוסיקה לאירועים אנחנו נדאג לכם לאירוע בלתי נשכח!

הצעת מחיר הוגנת ומשתלמת בהתאם לגודל של האירוע שלכם!💰

עשרות אירועים גדולים וקטנים עם אנשים נפלאים אשר נכנסו לנו ללב! ❤️

שירות אישי ובחירה של המוזיקה המתאימה ביותר לכל שלבי האירוע שלכם🎵

תקליטנים איכותיים בעלי ניסיון עשיר המתמחים באירועים גדולים וקטנים ושלל אטרקציות מותאמות לאירוע  🎧

 בניית הפסקול המוזיקלי המושלם עם כל השירים הטובים ביותר בהתאם לקהל ולקונספט של האירוע שלכם 🎼

 

מה אומרת החתונה על החתן והכלה?

ברוב הפעמים החתן-כלה הם מתכנני ומארגני החתונה, לכן במידה רבה החתונה היא שיקוף של האופי ותפיסת העולם שלהם. התכנים וארגון החתונה מעבירים מסר על האופן שבו החתן והכלה  תופסים את עצמם, את הסביבה ובכלל את החיים וגם מה חשוב להם יותר ומה חשוב להם פחות.

מכיוון שכך, תכנון חתונה מתחיל זמן רב לפני המועד, נמשך זמן רב (לעיתים גם שנים) והרבה פעמים התכנון המקורי שונה לגמרי מהתוצאה.

אטרקציות מקוריות לחתונה – האם יש בכלל דבר כזה?

אטרקציות יכולות להיחשב מקוריות, כל עוד הן לא נעשו בעבר במקומות אחרים. לרוב אטרקציות כאלו הן פרי יוזמה או רעיון של החתן-כלה בסיוע תכנוני של מארגני חתונה או תקליטן או כל גורם אחר המלווה אותם בהכנה ובאירוע.

לצד אטרקציות עם רעיונות מקורים של המארגנים, יש מגוון עצום ומטורף של אטרקציות שניתן להזמין מספקי שירות שונים, במידה רבה אטרקציות אלו יכולות להיות מקוריים עבור קהל מסוים ובוודאי עבור החתן- כלה, אך בסופו של דבר מדובר באטרקציות שכבר בוצעו באירועים אחרים.

ובכל זאת, אטרקציות, גם כאלו שמזמינים מספק חיצוני, מעבירות מסר ואופי על החתונה וכל חתן-כלה יכולים למצוא אטרקציות מבין המבחר הענק שמתאימות למסר ולסגנון שלהם.

אטרקציות לחתונה שהן כבר לא בדיוק אטרקציות

תוצאה בלתי נמנעת של עלייה במגוון סוגי האטרקציות ושימוש שכיח בהם, הובילה לכך שאטרקציות מסוימות כבר לא נחשבות כאטרקציות ייחודיות או מיוחדות, אלא כאטרקציות כמעט מובנות מאליהן שקיימות בחתונה. כאלו שהאורחים יתפלאו אם הן לא נמצאות בחתונה.

לדוגמא: צלם מגנטים, מפל שוקולד, פריטים זוהרים, תותחי בועות, עשן, קונפטי, תאורה מסתובבת ובמידה מסוימת גם מתופפים או שופרות בכניסה לחופה.

אטרקציות מיוחדות לחתונה

במסגרת אפשרויות האטרקציות ישנן כמה סוגי אטרקציות ייחודיות ומיוחדות שאינן מתאימות לכל חתונה אלא יותר קשורות לסגנון והאופי של החתן והכלה ובמידה רבה לאיזה מסר שמעוניינים להעביר.

לדוגמא:

 • פינות תוכן – פינות המיועדות לאורחים. פינות כמו: מגדת עתידות, צייר קריקטורות, שזירת פרחים וכדומה. תוכן זה מאפשר לאורחים לקחת פסק זמן למשהו שלהם בתוך החתונה, מעביר מסר שהחתן והכלה אינם במרכז, אלא מאפשרים לאורחים גם מרחב משלהם.
 • פינות ישיבה עם משחקי קופסא, נרגילה – מעביר מסר של רוגע, פניות, האורחים יכולים להתרחק מהאינטנסיביות של האירוע, אינם חייבים לרקוד ויכולים פשוט להיות.
 • עמדת קעקועים (זמניים), ציורי גוף – מעביר מסר של החתן והכלה ביחס לגוף שלנו, מה שאנחנו יכולים לעשות, להעז ולהתנסות.
 • מלצרים מזמרים / רוקדים – מסר מפתיע לאורחים, זריקת אנרגיה לתוך האירוע. בין המלצרים הרגילים משתילים שחקנים/זמרים/ רקדנים, שברגע שנקבע מראש יוצאים כביכול מתפקיד המלצר ועושים משהו אחר שמרים את האירוע, מפתיע את האורחים ומעודד אותם להשתתף יותר.

עוד בנושא חתונות – לחץ כאן 

אטרקציות ויזואליות לחתונה

המראה הוויזואלי  של החתונה משפיע מאד על האווירה בחתונה, החל מרגע הכניסה, דרך החופה, מזון וריקודים. לרוב, ישנם קישוטי פרחים (על כסאות, שולחנות, מעמדים וכדומה), פריסה של בדים צבעונים לאורך האולם, תאורה, נרות, בלונים וכדומה.

לצד כל אלו הקישוט היחסית מקובל וסטנדרטי, ניתן להוסיף אטרקציות שיגדילו וירחיבו את החוויה הוויזואלית.

 • מילים ענקיות – ניתן להזמין מילים שיהיו כתובות באותיות ענק (כמעט בגובה אדם) באמצעות פרחים, בלונים, מנורות. הללו יונחו בכניסה לאירוע או ברחבת הריקודים או לחופה ומקומות אחרים. המילים השכיחות הן : אהבה – LOVE, שמות החתן והכלה, נצח ועוד.
 • לייזר – שילוב של אורות לייזר החגים ומסתובבים ברחבי האולם או גן האירועים, מאירים לשמים ויוצרים מראה מהפנט של תנועה ואור.
 • מקל זיקוקים – לרוב בשימוש בחלק אחד או שניים של החתונה. כניסה לחופה, ריקוד אישי של חתן וכלה וכדומה. כמה דקות לפני הרגע עליו הוחלט, מחלקים לכל האורחים מקל זיקוקים (כזה ששמים על עוגות יום הולדת) רק גדול יותר, יחד עם אמצעי הדלקה. כמה שניות לפני שהאירוע מתחיל, מכבים את האורות באולם וכולם מדליקים את הזיקוק, המראה שנוצר הוא של שדה אורות נוצצים ושדרכו או בתוכו עוברים החתן והכלה.
 • אביזרים זוהרים – אמצעי יחסית פשוט, הכולל סוגים שונים של אביזרים, משקפים בצורות, שרשראות, צמידים, כובעים, טבעות, משרוקיות והכל צבעוני, זוהר או עם אורות מהבהבים ועוד. האביזרים מחולקים לקהל ובכך מייצרים אווירה, שמחה ומוטיבציה גבוה יותר של האורחים להיות פעילים. במידה וישנם ילדים בחתונה, הם עפים על האביזרים הללו.

אטרקציות לחתונה

 

אטרקציות לרחבת הריקודים

יש הטוענים שעיקר החתונה זה הריקודים. המקום שבו אפשר להשתחרר משגרת היום יום, מקום שלא שופטים אותך ואתה יכול לתת לעצמך מרחב חופשי. גם אם אתם חושבים כך או לא, יש מספר אטרקציות שניתן לשלב בחלק הזה של רחבת הריקודים שיעצימו עוד יותר את החוויה של האורחים.

 • רקדנים מקצועיים – הכנסת רקדנים שיכניסו עניין, התלהבות, ילמדו תנועות ומהלכי ריקוד בכדי להכניס את האורחים שפחות מתחברים ויעודדו עוד יותר את האורחים שכן מחוברים לריקודים.
 • שירים מהאורחים – אטרקציה זו מצריכה היערכות מקדימה. בזמן הכניסה לאירוע, מתבקשים אורחים המעוניינים למלא פתק קטן ובו שיר ריקודים שהיו רוצים לשמוע בחתונה. את הפתק הזה יחד עם השם שלהם הם מניחים בקופסא. כשמגיע שלב הריקודים, התקליטן מוציא מדי פעם פתק מהקופסא ונערך להשמיע את השיר או חלק ממנו תוך כדי ציון שם האורח שביקש. אטרקציה זו מעודדת השתתפות וחיבור של אורחים לחלק הריקודים.
 • אביזרי ריקוד ורעש – חלוקה לרוקדים של אביזרים מעודדי ריקוד, בלוני אורז, חצוצרות פלסטיק, גומיות ריקוד זוגיות ועוד.

כל מה שחייב לדעת על מוזיקה לאירוע הגדול שלכם

אטרקציות מטורפות לחתונה

החלק הזה של האטרקציות לא מתאים לכל זוג. מדובר באטרקציות שונות, חריגות ויש שיקראו להן מוגזמות או מטורפות, שמצריכות רמת מוכנות גבוהה יותר מצד כולם.

 • כניסה מפוארת – כניסה לחתונה ברכיבה על סוס, על אופנוע, כרכרה
 • קרקס – פעלולים המאפיינים הצגות קרקס, משחקי אש, קוסמים, גאגלינג וכדומה
 • תא צילום מבויים – כולל מבחר גדול של ביגוד (לרוב של בעלי תפקידים), פאות ואביזרים המאפשרים לאורחים לפשוט את בגדי הערב ולהתחפש לדמויות אחרות ולהצטלם
 • מתקנים מים מתנפחים – נערכים מראש עם מגבות, מסר לאורחים שיכולים להביא בגדי ים ולתת לאורחים השתוללות קצת אחרת.

אטרקציות

אטרקציות לכניסה לחופה

החופה היא רגע השיא של החתונה, הרגע שלשמו התכנסו כולם ולכן טבעי שרוצים שהחלק הזה יהיה מיוחד, ייזכר ויצולם.

יש זוגות המעדיפים את הרגע הזה שיהיה סולידי, נקי ולא משלבים אטרקציות מעבר לשושבינות, פרחים, שיר כניסה לחופה. מהצד השני, יש זוגות המעוניינים ליצור רגע ייחודי ולכן משלבים, הדלקת נרות או זיקוקים כשהאולם חשוך, הרכב מוזיקלי שנותן את הטון ומלווה את ההליכה לכיוון החופה, בדים מתנופפים, קונפטי, בלוני הליום, כניסה רכובה וכדומה.

תקליטן ואטרקציות חתונה

זוגות שבחרו בתקליטן/DJ שיוביל את האירוע מבחינה מוזיקלית, למעשה גם בחרו את המנחה של האירוע ולכן חלק מהאטרקציות שהם מעוניינים לשלב חייבים להיות מתואמים עם התקליטן. התקליטן צריך לתכנן את מבנה השירים והמוזיקה בצורה כזה שלא רק שלא ייפגע באטרקציות אלא ישתלב יחד איתם ויעצים את החוויה שהאטרקציות מייצרות.

בלא מעט מקרים החתן-כלה בוחרים להזמין את האטרקציות באמצעות התקליטן עצמו מספקים שהוא מכיר ועובד איתם. בדרך זו, החיבור בין התקליטן לאטרקציה טבעי יותר ובטוח יותר. בנוסף, התקליטן שהמליץ על הספק לוקח במידה מסוימת אחריות על האיכות והאמינות של הספק.

כל מה שחייב לדעת על בחירת תקליטן ליום החתונה שלכם

תקליטן לאירוע קטן

כל מה שאתם צריכים לדעת על מוזיקה 🎵

אטרקציות לחתונה מחיר

מחירי אטרקציות נעים בין מאות לאלפי שקלים, תלוי בהיקף ובסוג. בשנים האחרונות ספקי אטרקציות מציעים חבילות הכוללות כמה אטרקציות או אטרקציה מורחבת במחיר נוח יותר.

בבחירת אטרקציות מומלץ לבחון את היקף האטרקציה שתקבלו, לבדוק מאילו חומרים מכינים את האטרקציה?, יכולת הגעה למיקום של האירוע?. ככל הניתן נסו לראות בעצמכם כיצד אטרקציה עובדת באירוע של אחרים.

טיפ קטן – במידה והאירוע צפוי לכלול הרבה ילדים שיגיעו עם הוריהם, מומלץ לשלב אטרקציות לילדים שיעסיקו אותם ויאפשרו להורים זמן פנוי לחתונה עצמה. יש מגוון אטרקציות לילדים כולל אפשרות להעסקת מפעיל שאוסף את הילדים ומפעיל אותם במקביל לחתונה.

סיכום

כיום ניתן למצוא אטרקציה לכל אירוע, ברית מילה, יום הולדת, אטרקציות לחינה ועד אטרקציות לחתונת היובל.

מטרת האטרקציה היא לתת רובד נוסף לחתונה או לאירוע, להוסיף סגנון ואופי שייחדו את האירוע מאירועים אחרים.

ישנן אטרקציות שכבר לא נחשבות לאטרקציות והפכו לתוספת “חובה” בכל אירוע, שכולם מצפים לה: מפל שוקולד, צלם מגנטים וכדומה. במקביל כל הזמן מתווספים עוד סוגי אטרקציות שפחות מוכרות לקהל, לרוב אלו אטרקציות יקרות יותר וחלקן ייחודי לספקים מסוימים.

אטרקציות יכולות להשתלב לכל אורך החתונה או רק בחלקים של החתונה, קבלת פנים, חופה, אטרקציות לרחבת הריקודים או לסיום החתונה.

שאלות נפוצות

מזון הוא סוגיה חשובה בחתונה, למעשה מזון שנתפס בעיניי אורחים כלא עשיר, לא מגוון או לא מספיק טעים מעיב בצורה משמעותית על החוויה של כולם. על כן, בהרבה חתונות נוהגים לתגבר את מנות הקייטרינג הרגילות בתוספות כמו: בר פירות ענק, עגלת גלידות (כמובן יש להתאים לעניין כשרות וכדומה), טאבון פיתות על האש, בר אלכוהול נייד ועוד.
יש לתת את הדעת לכמה סוגיות בכדי לבחור נכון ובמיוחד לצמצם את האפשרות תשקרה תקלה ביום האירוע מצד הספק. המלצות – ככל שיש בידכם יותר המלצות כך הסיכוי לתקלות פוחת. כאשר בודקים המלצות התמקדו באמינות ועמידה בזמנים. איכות – בררו מהי איכות החומרים בהם הספק משתמש, הדבר רלוונטי במיוחד לאטרקציות הכוללות מתחום המזון. מחיר – ברור שכולם מעדיפים שהמחיר יהיה כמה שיותר נמוך, הרי חתונות גם בלי אטרקציות זה דבר יקר. אם זאת, מכיוון שמדובר בשירות שמשפיע על האופי של החתונה, על חוויה שהחתן-כלה מעוניינים ליצור, לא תמיד המחיר הזול הוא המחיר הנכון.
זהו כינוי כולל לחבילה של אטרקציות שמקבלים בתוך סכום תשלום אחד. ספקים שונים מציעים חבילות של תוכן ואטרקציה במחיר סגור ומובנה. במקרים רבים ניתן לקיים שיח עם הספק ולשנות רכיב כזה או אחר בחבילה.