די ג’יי למסיבות נוער

להיות DJ למסיבות נוער זה משימה מתעתעת במיוחד. מצד אחד, בני נוער הם יצורים המושפעים מקבוצת השווים, לכן במוזיקה רובם שומעים את אותו הדבר פחות או יותר. מצד שני, המגוון והעושר המוזיקלי אליו חשופים היום בני נוער מאפשר להם להגיע לסוגות מוזיקה שאינן דווקא במיינסטרים ואז השונות יחסית גבוהה.

די ג’יי למסיבות נוער, צריך להיות מעודכן במנעד יחסית רחב של מוזיקה פופולארית בקרב בני נוער, אך במקביל, בהתאם לאופי המשתתפים במסיבה הוא יידע להתאים את המוזיקה.

לשמיעה של כל המדריך הנ”ל לנוחות שלכם אנא לחצו על כפתור ההפעלה בצד ימין של נגן זה.

מסיבות לנוער – למה יש את זה?

המבוגרים שבינינו אולי לא זוכרים כל כך, אבל מסיבות נוער תמיד היו, רק שהשנים שעברו שינו את האופי שלהם. המסיבות היום גדולות יותר, האמצעים הדיגיטליים והוויזואליים במסיבות משוכללים יותר וברמה הכללית, הציפייה של בני הנוער ממסיבה היא הרבה יותר גבוהה מבחינת מוזיקלית.

מסיבות נוער היא הדרך של בני הנוער להרגיש משוחררים מחוץ לסביבת המבוגרים, המסיבה גם מאפשרת להם להתחבר בתדרים המתאימים לגיל והעניין שלהם.

מסיבות לנוער יכולות לנוע ממסיבת יום הולדת שנעשית באולם אירועים, דרך מסיבת בריכה, חוף וטבע ועד מסיבות גיוס, סיום לימודים וציון אירועים אחרים.

דיג'י

המוזיקה הטובה ביותר למסיבת נוער

נניח את זה כבר עכשיו על הנייר, אין דבר כזה המוזיקה הטובה ביותר למסיבת נוער. הסיבה לכך מאד פשוטה,  מוזיקה ומסיבה הם בעיקרם חוויה סובייקטיבית, במיוחד עבור בני נוער הנמצאים ברמת רגישות גבוה יותר. בנוסף לכך, בני הנוער החשופים למגוון של סוגי מוזיקה בכל מיני סוגי פלטפורמות דיגיטליות ובמהירות, נוטים לעבור בין סגנונות מוזיקה. כך שסגנון שהיה מקובל עליהם לפני חודש כבר התחלף בסגנון אחר.

אם זאת, ניתן להניח כי אם מכוונים למכנה המשותף הבסיסי הפופולרי, תקליטן מקצועי, המעודכן בסגנונות המקובלים, יוכל להתאים מוזיקה למסיבת נוער שתתקבל בהתלהבות ושיתוף פעולה.

לדוגמא, סוף-תחילת שנת 2023 מוזיקת ההיפ הופ והראפ נחשבו לפופולאריים מאד בקרב בני נוער. בסבירות גבוה מסיבה לנוער שתכלול מוזיקת היפ הופ וראפ מקומית ובין לאומית, תהייה מוצלחת ותזכה לשיתוף פעולה של בני הנוער.

דיג'י לנוער

תקליטן למסיבות לבני נוער

לא נוכל לכסות את כל סוגי המוזיקה המאפיינים מסיבות נוער ולכן בחרנו להתרכז בשכיחות ביותר.

תקליטן למסיבות בבית הספר – כיום בלא מעט בתי ספר מאפשרים לקיים מסיבות בשטח בית הספר מחוץ לשעות הלימודים, במיוחד סביב אירועים מיוחדים כמו, מסיבת פורים (תחפושות), מסיבת פתיחת וסיום שנה, מסיבת סיום בגרויות וכדומה. לרוב המסיבות מאורגנות על ידי וועד התלמידים, במימון התלמידים.

תקליטן לנשף סיום לימודים – בעבר לא נהגו לחגוג סיום לימודים בסגנון נשף אלא פשוט חגגו מסיבת סיום שנה. בעשור האחרון מנהג של מסיבת נשף שנהוג במדינות מערביות כמו ארצות הברית, אנגליה, קנדה נכנס והתפשט  במהירות בישראל. אולם, מבחינה מוזיקלית ומבחינת די ג’יי אין לזה השפעה או משמעות שונה. השוני הוא רק באופן בו מתנהל הנשף ובביגוד המוקפד יותר.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

תקליטן למסיבה

תקליטן ליום הולדת

תקליטן לאירוע קטן

אטרקציות ליום הולדת

תקליטן למסיבת יום הולדת – ימי הולדת תמיד היו וכנראה תמיד יהיו. אלו אירועים שהם הלחם והחמאה של תקליטנים, הם מתקיימים כמעט בכל שדרת הגיל, אירועים אהובים מאד על כולם והם שונים מאד מבחינת האופן בו הם נחגגים בהתאם לאופי החוגג או המארגנים. לא משנה מהו סגנון מסיבת יום ההולדת, מוזיקה תהיה שם, לעיתים באמצעות תקליטן מקצועי ולעיתים מתוך רשימת השמעה (פליי ליסט) שמישהו הכין מראש.

תקליטן למסיבות חוץ – מציאות המסיבות של בני נוער בימינו מלמדת אותנו כי מסיבות חוץ מאד אהובות עליהם. מסיבה בבריכה, בחוף ים, בחורש טבעי או בכל מרחב אחר. ישנם חברות הפקה המפיקות אירועים ייעודים לבני נוער תחת כותרת ונושא שלעיתים יכול להיות סתמי, למשל, מסיבת פתיחת הקיץ או מסיבת סוף חופש גדול. מסיבות אחרות מאורגנות על ידי גופים כמו, רשויות מקומיות, מרכזי נוער, תנועות נוער.

תקליטן ידידותי לילדים

עד כה דיברנו על מסיבות נוער, אבל, איפה נמצאים הילדים בכל העניין הזה?.

בשנים האחרונות נהוגות מסיבות (שאינן ימי הולדת) גם לילדים צעירים יותר מגיל נוער, למשל מסיבת עלייה לחטיבת ביניים, מסיבה שכבתית וכדומה.

תקליטן למסיבת ילדים נדרש לגלות רגישות גבוה יותר לא רק מבחינה מוזיקלית אלא גם להשתתפות הילדים וזאת תוך כדי שימוש בטכניקות הפעלתיות שיעודדו אותם להיות מעורבים ולקחת חלק במסיבה.

דיג'י לנוער

סיכום

מוזיקה עבור בני נוער רבים, היא סוג של יד שלישית, היא מאפשרת להם בריחה ממציאות של תקופת ההתבגרות, היא מאפשרת להם דרך ביטוי ורבים מוצאים דרך המוזיקה שפה שמדברת אליהם ואף מדבררת אותם.

החשיבות של מוזיקה בקרב הנוער הופכת את תפקיד הדי ג’יי במסיבות למאתגר אך גם חוויתי במיוחד. האתגר הוא למצוא את זוויות המוזיקה שיעצימו את החוויה ויסחפו אותם, ברגע שהדי ג’יי מצא את הנוסחה הזו, ההתחברות וההתמסרות שלהם למוזיקה תהיה גבוה וזו חוויה שכל תקליטן שואף להגיעה אליה.

שאלות נפוצות

אנו ממליצים להתחיל בהפגשת מדריכי הנוער שנמצאים בקשר ישיר ושוטף עם בני הנוער המגיעים למתנ”ס, עם עם התקליטן שנבחר לתקלט באירוע. בשיחה ביניהם התקליטן יבין מיהו קהל היעד של האירוע, ישמע מהמדריכים מה המוזיקה שהנוער הזה ספציפי אוהב, לאיזה מוזיקה הוא מאזין ומה תהיה הציפיה שלהם ממסיבה שכזו?. בעקבות איסוף המידע, התקליטן ייערך וייבנה תוכנית מוזיקלית מתאימה, רצועות תגבור, רימקסים ובמידה מסוימת גם הפעלות. בשורה התחתונה, מבוגרים הם לא המתאימים ביותר להחליט איזו מוזיקה תהיה במסיבה של בני נוער, לעומת זאת, תקליטן מקצועי ועם ניסיון בתחום מסיבות הנוער יידע גם ידע.
כמו די ג’יי לאירועים אחרים (חתונה, אירועים עסקיים, אירועי מצווה וכדומה) גם המחירשך די ג’יי למסיבות נוער מותאם למאפייני המסיבה והדרישות. לרוב, המחיר יהיה בסביבות 1200-1600 ₪ למסיבה ברמה הבסיסית מבחינת ציוד, משך זמן, כמות משתתפים, מיקום גיאוגרפי, תנאי עמדת התקליטן, נגישות וכדומה. חשוב לזכור כי, ככל שמדובר בתקליטן מפורסם יותר ובעל מוניטין נחשב יותר, המחיר צפוי להיות גבוה יותר.
כמו שניתן למצוא היום כמעט כל דבר, ברשת האינטרנט. חיפוש אחר תקליטן או די ג’יי למסיבת נוער יניב מספר גדול של בעלי מקצוע המציעים שירות בתחום.הקושי אינו במציאת הדי ג’יי אלאל בבחירת הדי ג’יי המתאים. לא רק מבחינת עלות השירות, אלא, גם מבחינת יכולות ורמת ביצוע. אנו ממליצים לקבל כמה הצעות מחיר, לחפש, לקרוא ולשמוע ביקורות על התקליטן ובמידת האפשר, מומלץ מאד, להגיע באופן פיזי לראות את הדי ג’יי עובד במסיבה, רצוי בעלת אופי דומה. טיפ קטן! הימנעו מהמלצות בדרגת שמיעה בלבד. מוזיקה באירוע היא מפתח להצלחה ולכן הבחירה של התקליטן חשובה. המלצה ממישהו ששמע ממישהו על תקליטן מוצלח יכולה להיות המלצה טובה, אך עדיף לדבר עם מי שהיו באירוע ויכולים לתת מידע מפורט יותר, על מה היה מוצלח ומה היה פחות מוצלח.