מוזיקה לאירועים

למוזיקה יש תפקיד חשוב במתן הטון לאירועים. זה לא רק מבדר את האורחים אלא גם משפר את האווירה הכללית, עושה רושם מתמשך על כולם. כשמדובר בבחירת מוזיקה לאירועים, עלינו לקחת בחשבון מספר גורמים, כגון סוג האירוע, מיקומו, התקציב והעדפות הקהל.

כדי להבטיח שהאירוע שלנו יצליח, חיוני לבחור את המוזיקה הנכונה שתשאיר את כולם מבדרים ומעורבים. עם תכנון קפדני ובחירת מוזיקה לאירועים, נוכל לוודא שהאירוע שלנו יהיה באמת בלתי נשכח ומהנה עבור כל המעורבים.

ברור לנו שאי אפשר בלי מוזיקה לאירוע, אך ההבנה הזו מציבה בפנינו לא מעט דילמות כשאנחנו מתכננים אירוע.  מכיוון שיש מבחר גבוה של אפשרויות ביצוע וההגשה של מוזיקה, עלינו לבחור ולשלב את מה שהכי מתאים לאירוע שלנו.

אנו מקווים שהמאמר הזה יעזור לכם בכך.  

לשמיעה של כל המדריך הזה לנוחות שלכם אנא לחצו על כפתור ההפעלה בצד ימין של נגן זה.

 

מחפשים תקליטן מקצועי שירים לכם את האירוע ויתאים את מוזיקה באירוע לקהל שלכם? אם כן אז הגעתם לחברה המובילה ביותר בתחום הפקת מוזיקה לאירועים!

הצעת מחיר הוגנת ונוחה בהתאם לגודל האירוע ולציוד הנדרש!   💰

עשרות אירועים מרגשים עם אורחים נפלאים אשר נכנסו לנו ללב! ❤️

שירות אישי על ידי בחירת המוזיקה המתאימה ביותר לכל שלבי האירוע 🎵

תקליטנים מקצועיים בעלי ניסיון רב המתמחים בכל סוגי האירועים בכל חלקי הארץ 🎧

 בניית הפלייליסט המושלם עם כל השירים הפופלריים ביותר בהתאמה לקהל שלכם ולקונספט של האירוע 🎼

 

כל האפשרויות של מוזיקה לאירועים

 

אילו אפשרויות של מוזיקה יש לאירועים?

את אפשרויות המוזיקה לאירועים ניתן לחלק לארבעה סוגים עיקריים, הראשון: די ג’יי או תקליטן, השני: הרכב מוזיקלי לחלק מסוים באירוע, השלישי: להקה שמובילה לאורך כל האירוע, הרביעי: מוזיקה מבוססת כלים מוזיקליים לחלק מהאירוע.

 

DJ – תקליטן

האפשרות השכיחה ביותר שמביאה איתה את כל סגנונות המוזיקה הקיימים בהתאם לבקשת מארגני האירוע. ל-DJ יש את הגמישות הגבוה ביותר מבחינת רפרטואר המוזיקה, יכולת פריסת מוזיקה לאורך האירוע וביצוע התאמות. העלות ככל הנראה תהיה נמוכה יותר מכל האפשרויות האחרות (לפחות ביחס להיקף השירות).

הרכב מוזיקלי מבוסס סגנון

הרכב מוזיקלי הוא קבוצה קטנה של נגנים (2-4) שלעיתים כוללים גם זמר או זמרת. ההרכב לרוב מתאפיין בסגנון מסוים של מוזיקה (אך לא חייב) ולרוב הוא משתלב בחלק של האירוע. במרבית הפעמים הרכבים משולבים בחלק פתיחת האירוע וקבלת הפנים. לאחר סיום חלק ההרכב, ההמשך המוזיקלי עובר לאחריות מישהו אחר, לרוב ה-DJ או להקה.

להקה

מדובר בקבוצה של אמנים הכוללת גם זמר/ת שממלאים את עיקר האירוע ולמעשה מחליפים את הדי גיי (יש אירועים המשלבים בין השניים). הלהקה שולטת בכמה סגנונות מוזיקה ובעיקר יודעת לבצע גרסאות כיסויי “קאברים” של שירים מוכרים, לעיתים משלבת הקדמה קצרה על השיר, מעודדת את הקהל לקחת חלק בשירה ובריקודים. העלות של להקה המופיעה לאורך מרבית האירוע תהיה גבוה יותר מכל האפשרויות האחרות.

הרכב מוזיקה מבוסס כלים

מדובר לרוב בנגן או קבוצה של נגנים המנגנים על כלים  דומים גרסאות מוזיקליות לשירים. הרכב מוזיקה כזו בדומה להרכב מוזיקלי מבוסס סגנון משתלב בחלק או חלקים מסוימים של האירוע (קבלת פנים, מוזיקת רקע בזמן הפוגות וכדומה).

 

למה צריך הרכב מוזיקלי לאירועים?

בחירת המוזיקה לאירוע היא לרוב הדבר העיקרי שמעסיק את מתכנני האירוע, במיוחד כשמדובר באירוע מסוג חתונה. באירוע שבו המוזיקה משתלבת לכל אורכו יש חשיבות להתאמתה לאופי של כל חלק לצד רצון ליצור עניין עבור האורחים.

אחד הדרכים לצמצם את המורכבות הזו ולייצר עניין היא לשלב לחלק או שניים מהאירוע הרכב מוזיקלי כלשהו. בדרך זו מעניקים ייחודיות לאירוע, מוסיפים עניין שמרכז סביבו ומולו את האורחים ואת היתרון שמוזיקה חייה מעניקה יותר “חיים” למוזיקה.

שילוב הרכב מוזיקלי הוא אכן תוספת מיוחדת לאירוע כאשר אחריו ה-DJ תופס את המושכות וממשיך.

 

ההבדל בין להקת חתונות להרכב מוזיקלי

ההבדל טמון בכמה היבטים, אם כי אין חוקיות לעניין. לרוב להקה מוזמנת לחלק העיקרי של האירוע ומופיעה יותר זמן, היא בעלת רפרטואר רחב המתאים יותר לריקודים וקצב ואילו הרכב מוזיקלי הוא ממוקד יותר סביב סגנון או כלי ויכולתו יותר מוגבלת, על כן לרוב הוא מהווה רכיב המוסיף לאווירה.

 

סוגי הרכבים מוזיקליים

יש הרבה מאד סוגי הרכבים מוזיקליים ולא נוכל לעבור על כולם, לכן נתמקד בסוגים העיקריים ובכאלו המופיעים חלק של קבלת הפנים ותחילת האירוע (שזה העדפה השכיחה ביותר).

הרכב ג’אז – הרכב של 2-4 נגנים לעיתים מלווה גם בזמרת. הרפרטואר הוא מנגינות ושירי ג’אז מוכרים. אווירה נעימה, רגועה שמאפשרת לאורחים להיכנס, לפגוש מכרים ולשוחח קלות. אנו ממליצים בהקשר הזה לבחור מראש את סגנון הג’אז (קלאסי, מודרני, פיוז’ן ג’אז ועוד) וכן את כלי הנגינה שכן יש הבדל בין האפקט של כלי נשיפה לעומת כלי מיתר וקלידים, הכול כמובן לפי טעם וסגנון אישי מעודף.

הרכב מוזיקה לטינית – סגנון מוזיקה קצבי המעודד את האורחים לתנועה קלה במקום, עושה הכנה מקדמת לקראת הריקודים בהמשך.

הרכב מוזיקה יוונית – סגנון מאד ברור, מתאים בעיקר לאורחים שהסגנון היווני אהוב ונהוג אצלה, מאד קצבי ונעים לשמיעה.

הרכב מוזיקת עולם – הרכב המשלב מוזיקה ולעיתים גם שירה מסגנונות מרובים שפחות מוכרים ושרובם אינם  מוזיקה מערבית. מדובר במוזיקה מסקרנת ומעניינת, אך ייתכן ופחות תדבר לקהל מסוים, לכן השילוב של הרכב כזה צריך להיות מדויק לטעם הקהל.

הרכב יחיד או זוגי של זמר/זמרת – מדובר בצמד של נגן וזמרת השרים ממגוון השירים מערביים מוכרים בעברית ולועזית, תוך כדי התמקדות בשירים נעימים ורגועים, שירים שאורחים אוהבים מכירים. סגנון זה יוצר נינוחות של הקהל בשלב קבלת הפנים.

מוזיקה חסידית / דתית – הרכב המתמחה בשירים ומוזיקה למגזר הזה, כולל גם נגינה גם שירה.

הרכב מוזיקה עדתי – זהו הרכב ייחודי המתמחה במוזיקה עדתית, למשל, מרוקאית, תימנית, בוכרית וכדומה. מתאים מאד לאירועים בהם מרבית הקהל הוא מעדה מסוימת. מייצר תחושה של ביתיות, חמימות וחיבור למסורת.

הרכב כלים – הרכב מבוסס כלי מנגינה אחד או כמה, לדוגמא, נבל, מפוחיות, חלילים, כינורות, תופים, סקסופון ועוד. כולל בעיקר מנגינות שיוצרות סגנון קול ייחודי, מסקרן ומעניין לצפייה.

 

הרכב מוסיקלי לחתונה

 

מה עדיף די גיי או להקת חתונות?

אין שום דרך לענות אל השאלה הזו בצורה נכונה כי הבחירה קשורה לתקציב, לסגנון של מתכנני האירוע, לסוג הקהל והרפרטואר המבוקש. בחלק מהמקרים ההחלטה תהיה מושפעת גם ממטרת האירוע, משך הזמן שלו וגם מציפיית הקהל או האורחים.

 

באילו חלקים הרכב מוזיקלי יכול לנגן באירוע?

הרכב מוזיקלי יכול לנגן ולשיר במספר חלקים בהתאם לסגנון האירוע. לרוב הרכבים מוזיקליים מופיעים באירועים פרטיים כמו, חתונה, חינה, בר מצווה, באירועים עסקיים של חברות. בחתונה שהיא אחד האירועים השכיחים ביותר, נהוג לשלב הרכב מוזיקלי בקבלת הפנים ולעיתים (אך פחות) גם בזמן שלאחר החופה (תלוי בהרכב ובסגנון). במקרים מסוימים בעלי האירוע מזמינים את ההרכב בהתאם לסגנון שלו להשתלב בחלק של הריקודים ואף בסוף האירוע.

לעוד מידע בנושא – תקליטן לחתונה

יתרונות וחסרונות של מוזיקה חיה לאירועים

יתרונות:

  • להקה מעוררת ויוצרת עניין.
  • הקהל מרגיש נוח יותר לשיר כשזמר שר.
  • מוסיפה חיות וייחודיות ושונות מאירועים אחרים.
  • הקהל מגיב ופעיל להופעה שמולו הכוללת מוזיקה חייה.

חסרונות:

  • לעיתים אנשים פחות מתחברים ויכולים להיות ביקורתיים כלפי ביצוע “קאברים” לשירים מוכרים שהם אוהבים.
  • הלהקה צריכה מנוחה (בצדק) ואז יש זמן שבו המוזיקה היא סוג של מוזיקת ביניים והמתנה. זה יכול להוריד מהקצב ואחר כך ייתכן ויהיה קשה יותר להניע את שיתוף הפעולה.
  • עלות גבוהה הרבה יותר.

 

תוספות של תקליטן לאירועים

יש אפשרויות לבצע שילוב של תוכן מוזיקלי. למשל, הרכב מוזיקלי ו-DJ או ה-DJ יכול להביא איתו כלים המייצרים מוזיקה (מכונת תופים, סינטיסייזר) ובכך מוסיף אלמנטים של מוזיקה חייה המגוונים את השירים המושמעים. יש אפשרות גם לשלב מתופף או סקסופוניסט יחד עם ה-DJ במהלך הריקודים בכדי לעבות את המוזיקה.

לעוד מידע בנושא – תקליטן לאירועים

 

תקליטן לפי מוזיקה לאירועים

מרבית התקליטנים מכירים סגנונות מוזיקה רבים ובוודאי את הסגנונות המקובלים והפופולאריים ועל כן יכולים לתקלט כמעט בכל אירוע. במקביל מרבית התקליטנים גם שולטים במומחיות בסגנון מוזיקה אחד או שניים (מעבר לאחרים) ויכולים להתאים לאירועים מבוססי סגנונות מוזיקליים, למשל, מוזיקת ראפ או מוזיקה אלקטרונית.

למדריך המלא והמפורט של עם כל מה שאתם צריכים לדעת על מוזיקה 

לסיכום

מוזיקה לאירועים זה חובה. כעת עליכם פשוט לבחור.

אנו ממליצים כי כחלק מתהליך הבחירה תתייעצו עם אנשי מקצוע כמו תקליטנים בעל ניסיון עשיר אשר שנמצאים בהרבה מאד סוגי אירועים, ויכולים לשתף מה עובד יותר, מה פחות, אילו שילובים מצליחים ואילו לא. מידע שכזה יעזור לכם לקבל את ההחלטה המתאימה. בהצלחה

מחפשים את המוזיקה המושלמת לאירוע המיוחד שלכם? תן לצוות המנוסה שלנו לעזור לך. אנו יכולים לספק שירותי מוזיקה וסאונד לכל אירוע, החל ממפגשים אישיים להתאמת המוזיקה לקהל שלכם ועד בחירת השירים שאתם אוהבים ורוצים באירוע שלכם.

פנו אלינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר מהתקליטנים המובילים שלנו אשר יהפכו את האירוע שלכם לבלתי נשכח!

שאלות נפוצות

הרכב מוזיקלי בהחלט מוסיף לחוויה של האורח, הוא מסקרן, מעניין ונותן ייחודיות במיוחד בפתיחת האירוע. זהו הרכב מוזיקלי לפתיחה ו-DJ לשאר האירוע זה שילוב מנצח (השכיחות שלו מעידה על כך).
עלות הרכב מוזיקלי מושפעת מכמות המשתתפים בהרכב, המועד של האירוע, תנאי המקום ועוד. מדובר באלפי שקלים ומעלה.
מעבר לחוות דעת, פגישה אישית וצפייה בהקלטות וקליפים של ההרכב, חשוב מאד, ואנו ממליצים על כך בחום, לתאם זמן להגיע לראות אותם בפעולה, אולי כשהם מנגנים כהרכב באירוע או בזמן חזרות שלהם.