תקליטן דתי לחתונה

בעולם הדתי נהוג להשתמש במונח חֲזָקָה בכדי להציג כלל הלכתי/משפטי המבוסס על סבירות. החזקות הללו מציגות את המצב הטבעי והסביר בסיטואציות שונות. למשל, “”אין אדם טורח בסעודה ומפסידה“, כלומר אין אדם משקיע בסעודת חתונה אם אין בכוונתו להתחתן או לקיים את הנישואים.

אנחנו מבקשים להוסיף חזקה נוספת הטוענת כי “אין חתונה בלי תקליטן“. בכדי להציג את הסבירות של חזקה זו, ריכזנו את עיקרי הדברים שחשוב להכיר והקשורים לתקליטן דתי לחתונה.

לשמיעה של כל המדריך הזה לנוחות שלכם אנא לחצו על כפתור ההפעלה בצד ימין של נגן זה.

מחפשים תקליטן לאירוע דתי שיתאים לכם את מוזיקה באירוע לקהל שלכם? אם כן אז הגעתם לחברה המובילה ביותר בתחום הפקת מוזיקה לאירועים!

הצעת מחיר הוגנת ונוחה בהתאם לגודל האירוע ולציוד הנדרש!   💰

עשרות אירועים מרגשים עם אורחים נפלאים אשר נכנסו לנו ללב! ❤️

שירות אישי על ידי בחירת המוזיקה המתאימה ביותר לכל שלבי האירוע 🎵

תקליטנים מקצועיים בעלי ניסיון רב המתמחים בכל סוגי האירועים בכל חלקי הארץ 🎧

 בניית הפלייליסט המושלם עם כל השירים המותאמים ביותר בהתאמה לקהל שלכם ולקונספט של האירוע 🎼

דיג’יי לחתונה דתית

לפני שנתחיל חשוב לעשות מעט סדר במונח חתונה דתית. העולם הדתי כולל בתוכו גוונים שונים של דתיות (ויש שיאמרו רמות). אנו כמובן איננו מתיימרים לקבוע מה נכון יותר או פחות בגוונים של הדתיות, אלא רק לומר שלכל גוון יש מאפיינים שונים משלו המשפיעים בתורם על התאמת מוזיקה והתקליטן לאירוע חתונה.

על רצף הגוונים הדתיים ניתן למצוא חתונה במאפיין חרדי, במאפיין מסורתי, במאפיין דתי – לאומי, וגם חתונת בעלי תשובה (בחתונה כזו יש לרוב גם אורחים חילוניים וגם אורחים דתיים). אם זאת, במרבית סוגי החתונות הדתיות החתונה מתבצעת במידת הפרדה כזו או אחרת, סוג מוזיקה שונה, מידת המעורבות וההנחיה של התקליטן ועוד.

לכן, בחיפוש אחר תקליטן דתי, יש קודם כל להתייחס ולהתאים לגוון הדתי שמאפיין את האירוע.

תקליטן לחתונה דתית – הפרדה

חזקה על תקליטן שעליו להרגיש את קהל האורחים במהלך שלבי החתונה ולהתאים את המוזיקה בכדי להוביל להשתתפות מרבית ובעיקר לשמחה גדולה. היכולת הזו הופכת להיות משמעותית עוד יותר בחתונות הכוללות הפרדה בין גברים לנשים.

על התקליטן להיערך מראש עם מוזיקה מתאימה ומסוגים שונים, עליו להכיר את השירים המקפיצים את הקהל הנשי ושירים המקפיצים את הגברים וכאשר הוא מבחין בירידת מתח ואנרגיה בהשתתפות של אחד הצדדים הוא משלב שיר שיחזיר אותם ל”עניינים” ומשתמש בשיטות של עידוד ודחיפה קדימה.

תקליטן דתי לחתונה

דברים שאתה חייב לשים לב אליהם בעת הזמנת התקליטן הדתי שלך

 • ציוד – בחתונה דתית, לרוב, יש רכיב שמח טבעי המושפע מהאמונה הדתית של חשיבות לבוא בברית נישואים והקמת בית בישראל. השמחה הטבעית הזו, אינה צריכה להוריד אפילו לא טיפה מכך שהתקליטן יגיע עם ציוד תקליטניות איכותי ועם תוספות נהוגות, כמו, תאורה או מערכת עשן.
 • בקיאות – תקליטן דתי צריך להכיר את הסדר הנהוג בחתונה, סדר הברכות, המיקום והזמן של הרב ושל הורי החתן והכלה ועוד. על התקליטן להיפגש עם הרב המוביל את הטקס ולתאם אתו את שילוב המוזיקה בחלקים הרלוונטיים, את החלק שלו כמנחה של האירוע וכדומה.
 • מוזיקה – מעבר לשירים המוכרים, האוהבים והחובה שיהיו בכל חתונה דתית, תקליטן טוב חייב להיות מעודכן בשירים החדשים שיצאו, בלהיטי החתונות העכשוויים ולשלב את החדש מול הישן, את מסותרי מול המודרני.
 • עדות – לכל מוצא העדתי מתלווה סגנון מוזיקה שונה, שירים מסורתיים וכאשר החתן והכלה הם מיזוג של שתי עדות שונים, על התקליטן להיערך לכך מראש. עליו לברר מה הציפייה מבחינת מוזיקה עדתית?, כמה משתתפים במיוחד מבוגרים חשוב להם שמוזיקה כזו תשולב?. על התקליטן למצוא את המינון ואת הזמן הנכון לשלב את סגנונות המוזיקה העדתית בתוך פרק הזמן של החתונה. משימה מאתגרת במיוחד.
 • הנחייה – בסוגייה זו הדעות מתחלקות. יש המצפים מהתקליטן להנחות ולהוביל את כל האירוע מתחילתו ועד סופו. לעומת זאת, יש המצפים מהתקליטן להתמקד במוזיקה בלבד ושאת ההנחיה ייעשה אדם אחר (לעיתים זה חבר או בן משפחה). במידה והכיוון הוא הנחייה עיקרית שתבוצע על ידי התקליטן, חשוב לוודא שיש לתקליטן את היכולת הקולית, כריזמה ואישיות שיובילו להנחיה טובה.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אתכם –

תקליטן לאירוע קטן

תקליטן לחינה

תקליטן לבר מצווה

3 דברים לבדיקה בתהליך בחירת תקליטן דתי לחתונה

 1. ניסיון – מתבטא בכמות אירועי החתונה שעשה, כמה זמן הוא פועל בתחום?, איזה סוג חתונות על רצף הגוון הדתי הוא עושה ומתמחה?.
 2. המלצות – לקרוא ולשמוע כמה שיותר המלצות במיוחד מחתן וכלה שהתקליטן תקלט בחתונה שלהם. ניתן גם לשמוע המלצות מחברים ובני משפחה שאתם סומכים עליהם בכל הקשור למוזיקה, אך הקפידו לשמוע המלצות מאוזן ראשונה. כלומר מכאלו שהיו באירוע עצמו ולא שמעו ממישהו אחר.

בקשו מהתקליטן פרטי התקשרות ישירים של לקוחות ואל תסתפקו רק לקרוא חוות דעת שנכתבו עליו.

 1. התרשמות – לרוב חיפוש תקליטן לא מתבצע בסמוך למועד החתונה אלא לכל הפחות כמה חודשים מראש (כולם רוצים לשריין תאריך). בקשו מהתקליטן להגיע לאירועים דומים שהוא עושה, בכדי שתתרשמו באופן ישיר מהיכולת שלו. במקרים מסוימים ניתן להסתפק בצפייה בקטעי וידיאו של חתונות, אך עדיף מראה עיניים.

תקליטן דתי לחתונה – מחיר

עלות התשלום לתקליטן עבור חתונה דתית מורכב מכמה פרמטרים, כל פרמטר מתומחר בהתאם לאופי שלו ולהיקף שלו. עלות תקליטן מגיע לכמה אלפי שקלים ובמקרים מסוימים גם מעל 10,000 ₪

הפרמטרים העיקריים הם :

 • תאריך החתונה – יש ימים בשבוע, בהם המחיר גבוה יותר משום שהם ימים מבוקשים לאירועים, ימי חמישי, תאריכים סמליים וכדומה.
 • מרחק – היכן מתקיימת החתונה?. ככל שעל התקליטן לנסוע רחוק יותר, יותר זמן, העלות תהיה גבוהה יותר.
 • תנאי האירוע – ככל שסביבת החתונה אינה מסודרת אין גישה לחשמל או גישה מורכבת, יש קושי ביכולות להורדת ציוד, היעדר במה, מצבים כאלו מחייבים את התקליטן להיערכויות לוגיסטיות נוספות, על כן המחיר יהיה גבוה יותר.
 • ניסיון – ככל שמדובר בתקליטן בעל ניסיון רב, מוניטין, המלצות גבוהות, העלות תהיה גבוהה יותר.
 • זמן האירוע – ככל שאירוע החתונה צפוי להיות ארוך מהמקובל, העלות תהיה גבוהה יותר.

 

שירים לחתונה דתית לאומית

בחירת השירים לחתונה היא סוג של ריקוד בין התקליטן לבין החתן והכלה. המטרה של שני הצדדים היא שהשירים והמוזיקה יובילו לחתונה שמחה, להשתתפות של האורחים ולאווירה מרגשת ומעוררת.

לחתן ולכלה יש סגנון מוזיקלי שהם אוהבים ורוצים באופן טבעי שהוא ילווה את האירוע המרגש שלהם. אם זאת, לא בטוח שכל המוזיקה שלהם מתאימה לריקודים ולחתונה. כאן נכנס תפקידו של התקליטן, בהתאם לסגנון של החתן הכלה עליו לבחור שירים מתאימים, ליצור מיקסים שיתנו מענה לציפייה אך גם יהיו מותאמים לצרכים שיזהה שעולים מהאורחים במהלך החתונה.

טיפ לחתן ולכלה! בחרתם תקליטן (לאחר תהליך בחירה מושכל), תסמכו עליו ותנו לו להוביל את השירים והמוזיקה.

עוד על מוזיקה שמותאמת אישית לאירוע שלכם –

מוזיקה לחתונה

כל מה שאתם צריכים לדעת על מוזיקה 🎵

סיכום

לא משנה אם אתם מחפשים לתקליטן לחתונה חרדית או תקליטן לחתונה מסורתית או של בעלי תשובה, הסוגיות שחשוב לפיהן לבחור את התקליטן אינן משתנות. לצד זאת, תקליטן דתי יכול לתת מענה להרבה מסוגי החתונות ברצף הגוון הדתי ויודע לשלב את רמות הדרישות והדגשים.

חתונה דתית לא חייבת להסתפק רק במוזיקה וניתן לשלב בה אטרקציות רבות מותאמות לקהל בדיוק כמו בחתונות לקהלים אחרים.

שאלות נפוצות

חתונה דתית היא אירוע מיוחד המחייב זוגות לעמוד בדרישות חוקיות מסוימות. בהתאם לדת, ייתכנו כללים וכללים שונים שיש לפעול לפיהם על מנת שהטקס ייחשב תקף. חשוב לזוגות להבין את הדרישות המשפטיות הללו לפני שהם מתכננים את חתונתם, שכן אי ביצוע זה עלול להוביל לטקס שאינו מחייב מבחינה משפטית.
הזמנת תקליטן לחתונה דתית יכולה להיות משימה לא פשוטה. עליכם לוודא שהמוזיקה המושמעת מתאימה ומכבדת את האמונות הדתיות של בני הזוג שמתחתנים. המשמעות היא שיש לקחת בחשבון שיקולים מסוימים בהזמנת תקליטן לאירוע כזה. שיקולים אלו כוללים חקר סוג המוזיקה המותרת בדת, הקפדה על שימוש במילים פוגעניות והבנת כל ניואנס תרבותי אחר שעלול להשפיע על בחירת השירים. מתוך מחשבה על שיקולים אלו, תוכלו למצוא תקליטן מנוסה ובעל ידע שיספק בידור איכותי ליום המיוחד שלכם.
כאשר מתכננים חתונה דתית, חשוב לקבוע האם לתקליטן צריך להיות ניסיון קודם באירוע מסוג זה. בעוד שזוגות מסוימים עשויים להעדיף לשכור תקליטן עם ניסיון בחתונות דתיות, לאחרים אולי יהיה נוח להעסיק מישהו ללא ניסיון כזה. יש יתרונות וחסרונות לשתי הגישות, לכן חשוב לשקול אותן היטב לפני קבלת החלטה.