תקליטן לבת מצווה

בשנות החמישים של המאה הקודמת עוד היו התנגדויות בקרב גורמים דתיים לציין את אירוע בת המצווה בחגיגה גדולה, בעיקר מכיוון שהמנהג שויך בעיקר לזרמים רפורמים וכי על פי המסורת ניתן לציין את האירוע בלבוש חדש ואולי ארוחה חגיגית בבית.

בשנות ה-60 רבנים ראשיים בישראל  החלו לפסוק שניתן ואף רצוי לחגוג את גיל המצוות גם לנערה וכי על האב לומר כפי שאומר על הבן, “ברוך שפטרני מעונשה של זו“.

בעשורים האחרונים בעיקר בקרב משפחות חילוניות ומסורתיות בישראל וגם בקהילות יהודיות בעולם חוגגים בת מצווה כאירוע בפני עצמו אך לרוב ללא סממנים דתיים.

אופי מסיבות המצווה לובש צורות ואופניים רבים, אך רובן יכלול תמיד מוזיקה בצורה כזו או אחרת ומוזיקה זה אומר תקליטן או dj.

לשמיעה של כל המדריך הזה לנוחות שלכם אנא לחצו על כפתור ההפעלה בצד ימין של נגן זה.

 

מחפשים תקליטן שמומחה בילדים ובאירועי בת מצווה? מחפשים די ג’יי שידוע גם להרקיד ילדים וגם להשמיע מוזיקה שקטה למבוגרים?

הגעתם למקום הנכון אצלנו ב ”פעימות מוסיקה לאירועים” אנחנו נדאג לכם לחגיגת בת מצווה בלתי נשכחת!

תשלומים הגונים ומשתלמים בהתאם לגודל האירוע שלכם!💰

עשרות אירועי בת מצווה בכל הגדלים עם אנשים נפלאים שנכנס לנו ללב! ❤️

שירות וליווי אישי ובחירה של המוזיקה המתאימה ביותר לכל שלבי האירוע שלכם 🎵

תקליטנים איכותיים בעלי ניסיון עשיר המתמחים בבת מצוות גדולות וקטנות הפרוסים בכל הארץ 🎧

 בניית רשימת ההשמעה המושלמת עם כל השירים הטובים ביותר בהתאם לקהל ולקונספט של הבת מצווה שלכם 🎼

אירוע בת מצווה גדול או אירוע בת מצווה קטן?

ההחלטה על איזה סוג אירוע לעשות בדרך כלל קשורה לגודל המשפחה, לתפיסה מסורתית, למנהגי המשפחה, לרצון של ילדת המצווה וכמובן לאפשרויות התקציב.

הפקת אירוע בת מצווה גדול ייעלה כמובן יותר מאירוע קטן שכן לרוב זה נעשה באולם או מקום דומה שאליו ניתן להזמין את בני המשפחה המורחבת, חברים של המשפחה וחברים של ילדת המצווה, מכרים ועמיתים לעבודה של ההורים ועוד. אירוע כזה מחייב תקליטן מקצועי שיודע להרקיד, להקפיץ סוגים שונים של קהל, יודע להנחות בצורה חיה, הומוריסטית ומרגשת בהתאם לכל חלק של האירוע.

הפקת אירוע בת מצווה קטן, בדרך כלל לבני הגיל של ילדת בת המצווה ואולי כמה אורחים מבוגרים יותר (שמשובים בצד עם כיבוד קל), היא הפקה קלה יותר ופחות יקרה. ואם זאת בהיבט של התקליטן היא מצריכה התאמה גבוהה יותר של התקליטן לאופי אירוע כזה. תקליטן לאירוע קטן של בת מצווה צריך להיות כריזמטי, בעל יכולת להפעיל את הילדים (שכמו כל הילדים משתעממים מהר מאד) ולהגיע עם פעילויות, משימות ופרסים.

 

תקליטן לבת מצווה

 

מה צריך שיהיה לתקליטן לבת מצווה (שני סוגי האירועים)?

  • יכולת להפעיל ילדים, קול ברור, נראות נעימה, יכולת להצחיק, ולעודד השתתפות.
  • להגיע עם תוכן מובנה של פעילות, אטרקציות ופרסים.
  • לשלב שירים המתאימים לריקודים לכל הגילאים (באירוע גדול)
  • להיות מעודכן עד הסוף על השירים הפופולאריים בקרב בני ה- 12

 

אילו אטרקציות נהוג להוסיף לאירוע בת מצווה?

יש מגוון של אטרקציות ותוספות שניתן להוסיף לאירוע, חלק לא קשור כלל לתקליטן וחלקן קשורות במישרין או עקיפין.

המציאות שהתקבעה כיום (ויש שיאמרו, לצערנו) היא ציפייה של הילדים המוזמנים לאירוע בת מצווה שיהיו תוספות כאלו או אחרת מעבר לדברים הבסיסים כמו, אוכל, שתייה, שירים ועוגה.

דוגמאות לאטרקציות שאינן קשורות ישירות לתקליטן אך בהרבה מאד מקרים ניתן לקבל אותם דרך כתוספת עם השירות של התקליטן : עמדות איפור, עמדת צילום מגנטים, עמדות מולטימדיה, בר מתוקים, שולחנות משחק ועוד.

דוגמאות לאטרקציות שקשורות לתקליטן (חלקן בעלות נוספת) : בועות סבון, מכונות עשן, תחרויות על משטחי ריקוד, פרסים, בלונים, צייני לייזר.

אטרקציות לבת מצווה

 

פעולות שחשוב לעשות בתהליך בחירת התקליטן

  1. להגיע לראות אותו בעבודה תקלוט באירוע דומה לאירוע המתוכנן שלכם. החלק הזה חשוב מכיוון שבאירוע בת מצווה נדרשת יכולת הפעלה ויצירת קשר עם הילדים. חשוב שתראו שאכן היכולת הזו קיימת.
  2. לשמוע מהתקליטן רעיונות, הצעות לתוכן מוזיקלי, הפעלות ומשחקים שהוא עושה באירוע.
  3. להבין מראש מה כלול במחיר שהוא מבקש מבחינת ציוד ותוספות. למשל, תותחי עשן, לייזר, מתקן בועות וכדומה, אלו תוספות שהן חובה וחלקן נחשב לבסיסי.
  4. לסגור מראש מה רמת ההפעלות שהוא עושה ומה זה כולל (פרסים, תחרויות וכדומה).

 

כמה מפגשי הכנה לפני האירוע צריך לעשות עם התקליטן?

לאירוע בת מצווה לרוב מספיק מפגש הכנה אחד של הורי ילדת המצווה ומומלץ מאד שהוא יהיה ביחד עם הילדה.

חשוב שהתקליטן יכיר את הילדה לפני האירוע, יוכל לדבר איתה, לשמוע ממנה מה הציפייה שלה מהאירוע וממנו? על התקליטן לדעת האם היא תרגיש נוח לעמוד מול כולם? האם הוא יכול לקרוא לה להוביל ריקוד לדוגמא? האם תרצה לעלות לעמדת תקלוט ולתקלט? ובכללי מה מתאים לה ומה פחות מתאים לה.

בנוסף, התקליטן צריך לקבל את הכיוון המוזיקלי שהמשפחה והילדה רוצים, במיוחד עם מדובר באירוע גדול וצפויים להיות בו אורחים בגילאים שונים. ניתן להעביר לתקליטן רשימת שירים, אך דעו כי תקליטן מקצועי יגיע לאירוע עם רשימת השירים המעודכנת ביותר והמועדפים על קהל ילדים צעיר.

כמה מפגשי הכנה לפני האירוע צריך לעשות עם התקליטן

 

תקליטן לבת מצווה  – מחיר

כמו בכל אירוע, סוג ומאפיין האירוע הוא זה שקובע את מחיר התקליטן. ככל שהאירוע גדול יותר המחיר יהיה גבוה יותר, ככל שהאירוע יכלול יותר הפעלות ותוספות מעבר למוזיקה וריקודים, המחיר יהיה גבוה יותר. מיקום האירוע ותאריך האירוע גם להם השפעה על המחיר.

מומלץ להכין מראש את הרצונות והצרכים שלכם לאירוע, להגיע למפגש עם התקליטן, לשאול על כל דבר ולקבל מחירים ולאחר מכן להחליט מה להכניס ומה לא.

ברמה הכללית המחיר לאירוע בת מצווה יכול לנוע מ- 800 ₪ לאירועים קטנים ועד אלפי שקלים לאירועים גדולים.

להצעת מחיר הוגנת ומשתלמת לאירוע בת מצווה בכל הגדלים פנו אלינו עוד היום ואנחנו נדאג לכם לאירוע יחיד מסוגו!

 

איזה ציוד תקליטן מביא לאירוע?

מרבית התקליטנים מביאים את הציוד תקלוט שלהם, מחשב, מיקסר/קונטרול וכדומה, ציוד הגברה, תאורה צבעונית, מכשיר עשן.

 

לסיכום

החלטתם לעשות אירוע לילדה לרגל בת המצווה, מצוין.

גם אם מדובר באירוע גדול או אירוע מקומי קטן רק לחברים, עליכם להתחיל לתכנן את האירוע. לשמחתנו ב – ”פעימות מוסיקה לאירועיםנוכל לעזור לכם בהרבה מאד דברים הקשורים לתקליטן, החל ממציאת התקליטן הכי מתאים שינחה ויפעיל את המשתתפים, ועד לתכנים נוספים שיעצימו וייחדו את האירוע שלכם מעבר למוזיקה.

נוכל להמליץ לכם על מה עובד ומה פחות עובד וכל זה מתוך הניסיון שלנו.

שאלות נפוצות

אירועי בת מצווה הם לילדים ולילדות בנות 12 (פלוס מינוס), בגיל הזה היכולת שלהם רק לרקוד ועוד באופן עצמאי היא נמוכה, הם מתביישים, חוששים ונבוכים. תקליטן לאירוע בת מצווה, צריך לדעת להגיע לילדים, לעודד השתתפות באמצעות משחק, משימות, הומור, בכדי שהריקוד לא יהיה המרכז. תקליטן טוב יגיע עם משחקי חברה, פרסים. תחרויות משולבים בתוך שירי וריקודים.
מדובר באירוע בת מצווה המוקדש לנושא מסוים שבו כל חלקי האירוע (עד כמה שניתן) הם סביב הנושא שנבחר. למשל, קונספט אירוע מצווה של בנות ים, קונספט של אבירים ונסיכות, קונספט גרפיטי, קונספט הוליווד ועוד. באירוע כזה גם התקליטן באמצעות החלק המוזיקלי, ההפעלות והתכנים מוסיף לחיזוק הנושא.
אין הבדל בין השניים. די ג’יי ותקליטן הם אותו מקצוע, חלק מעדיפים להיקרא dj וחלק תקליטנים. בישראל, לעיתים, אך זה לא מקובע ובטח שאין זה כלל, נוהגים ליחס כינוי תקליטן למי שמעביר אירועים מקומיים, חברתיים כמו בר/בת מצווה, חתונות, חינה, ימי הולדת וכדומה וכינוי dj למי שמעביר אירועים מקצועיים בפסטיבלים, מועדוני ריקודים וכדומה.