תקליטן לחינה

יש כמה דברים שהם אקסיומות, כלומר ברורים מאליהם והם כמו עובדות, למשל, הנחליאלי מסמן את בוא הסתיו, הגשם מסמן את בוא החורף והחינה מסמנת את בוא החתונה. למעשה חינה היא כמו להקת חימום לפני ההופעה של האמן המרכזי, חינה היא אירוע שמח שמניע ומרים לקראת החתונה עצמה שהיא שיא תהליך ההתחברות בין בני זוג.

חינה על כלל סוגיה ועדותיה היא מסורת המאפיינת עמים שונים ועדות שונות כולל אותנו היהודים והיא מאופיינת בהתאם למוצא ולעדה, אך ישנו רכיב אחד שהוא אחיד לכולם ולא משנה מהי העדה והוא שבחינה צריכים להיות שירים, מוזיקה והרבה הרבה מאד שמחה.

מכיוון שחינה היא אירוע בעל אופי מסורתי, תקליטן מוצלח לחינה חייב להכיר את המסורות השונות, את הטקסים וכמובן את השירים הנכונים והמקובלים להשמעה.

לשמיעה של כל המדריך הזה לנוחות שלכם אנא לחצו על כפתור ההפעלה בצד ימין של נגן זה.

 

מחפשים תקליטן מרוקאי מסורתי וטוב שייצר לכם אווירה של מרוקו הקטנה בחינה שלכם?

אם כן אז הגעתם למקום הנכון עם החברה שלנו פעימות מוזיקה לאירועים מרגשים אנחנו נדאג לכם להכל!

מחירים הוגנים בהתאם למה שאתם רוצים! 💰

עשרות חינות מרגשות עם זוגות אשר נכנסו לנו ללב! ❤️

שירות אישי על ידי בחירת המוזיקה המתאימה ביותר לכל שלבי החינה 🎵

תקליטנים מקצועיים בעלי ניסיון רב המתמחים בחינות בפרט ופרוסים בכל חלקי הארץ 🎧

 בניית הפלייליסט המושלם עם כל השירים הפופולריים ביותר בהתאמה לקהל שלכם ולקונספט של החינה🎼

למה בכלל חוגגים חינה?

בתפיסה המסורתית חוגגים את החיבור הצפוי בין בני זוג, את השינוי הצפוי מחיים של יחידים ורווקים למעבר לחיים של זוגיות ומחויבות. טקסי חינה מוכרים ונהוגים כבר מאות שנים ולאורכם הם הצליחו למשור על צביון מסותרי לצד שילוב רכיבים ואלמנטים מודרניים.

חינה היא חגיגה ושמחה לכל המשפחה, אך במיוחד היא חגיגה להורים (הורי הכלה אם להיות ספציפיים) שברוב הפעמים הם גם פעילים ומעורבים מאד בתכנון החינה. ההורים אמנם גאים ושמחים שהילד או הילדה מתחתנים, אך לדעתנו, הם גם חוגגים (בסתר) שהבן או הבת יוצאים מהבית וסוף סוף תהיה להם קצת פרטיות.

החינה בעיקר סובבת סביב הכלה שהיא מרכז האירוע, היא כוללת תלבושות מסורתיות ומוזיקה עדתית בכדי להמחיש את הקשר של המורשת והעדה.

 

כמה אמונות שנקשרו סביב המילה חינה ואולי לא ידעתם עליהם

  • המילה חינה נגזרה מהמילה חן מכיוון שמטרת הטקס הוא שהכלה תימצא חן בעיני בעלה לעתיד.
  • המונח למצוא חן קשור גם לאמונה שמטרת החינה היא גם לאפשר לכלה למצוא חן אצל מלאכי החבלה הקיימים בעולם בכדי שהללו לא יחבלו בנישואים וחיי המשפחה.
  • הצמח שממנו מכינים את החומר למריחה על ידי החתן והכלה (והאורחים) נקרא ה”כופר הלבן” או בלשון עממית “חינה”. הסימון העגול שיוצרים על היד דומה לסימן של מטבע והוא נועד לסמל חיים של אושר ועושר לחתן ולכלה.

 

חינה זה אירוע משפחתי קטן, אז למה צריך תקליטן לחינה?

כשמדובר באירוע חינה בהיקף קטן שלרוב מתקיים בבית הורי הכלה / חתן או בחצר הבית לרוב מדובר בכמות האורחים מצומצמת ובמרחב יחסית מצומצם שאינו מאפשר ריקודים של כולם. במצב כזה ייתכן כי אין צורך בתקליטן ואפשר להסתפק ברשימת השמעה שהוכנה מראש ומושמעת דרך המחשב או הטלפון עם רמקול גדול.

אולם, כבר שנים רבות שהרבה מאד מאירועי החינה נעשים באולמות, עם קהל מוזמנים גדול, עם מרחב המאפשר ריקוד לכולם, חוויה שהופכת את האירוע לשמח הרבה יותר. באירוע כזה עם קהל רב חייבים תקליטן לא רק להשמעת המוזיקה והרקדת הקהל אלא גם להנחיה והכוונה של האירוע. אירוע החינה כולל כמה שלבים וטקסים ונדרש מישהו שייתן קצב וינחה בצורה זורמת, ברורה עם ידע והיכרות של המסורת. לשם כך נחוץ לכם  די גיי לחינה בעל ניסיון והיכרות עם אירועי שכזה.

לעוד פרטים בנושא – תקליטן לאירועים

תקליטן לחינה די ג'יי לחינה

תקליטן מומחה לחינה

חינה היא אירוע שמחבר בין המסורת לבין ההווה, היא חשובה להורים ולילדים המתחתנים. החינה היא אירוע שיש בו טקסיות רבות המלווה במשמעויות ואמונות שקשורים להצלחת החיים המשותפים של הזוג הצעיר.

חינה מוצלחת = חיי משפחה מוצלחים. בכדי שהחינה אכן תהיה מוצלחת עליה להיות בראש ובראשונה שמחה ובמקביל לתת הרבה מקום למסורת. לכן, באירוע חינה אתם צריכים תקליטן שהוא גם וגם, גם יודע לעשות שמח וגם מכיר את טקסי המסורת, גם יודע לכבד את המסורת אך גם יודע לתת מקום לכאן ועכשיו.

 

תקליטן עם אטרקציות לחינה

באירוע חינה שהינו אירוע קטן יותר מחתונה, נהוג, לעיתים אפילו יותר מחתונה, לשלב אטרקציות מוזיקליות להגברת השמחה. למשל, צלילי שופרות, תיפופי דרבוקות, קולות חצוצרות ואפילו שימוש ברקדנים מקצועיים לריקודים מסורתיים וריקודים בכלל.

אז במידה והחלטתם שאתם רוצים תוספות כאלו או אחרות, אנו ממליצים קודם כל שתתייעצו על כך עם התקליטן שבחרתם. שמעו את דעתו מה באמת עובד ומה לא כל כך?, קבלו ממנו המלצות על בעלי מקצוע שיצא לו לעבוד איתם ושיש ביניהם הבנה וכימיה באירועים. כמובן שאתם לא מחויבים לכך, אך לפעמים זה יכול לחסוך זמן חיפושים וזה שווה את זה גם אם המחיר אולי יהיה יותר ממה שהייתם מוצאים לבד.

מסורת החינה המוזיקה והריקודים

כמה עולה תקליטן לחינה?

גם כאן כמו בתקליטן לחתונה ולמעשה לכל אירוע אליו מזמינים DJ יש פרמטרים שמשפיעים על התמחור. מיקום האירוע, היקף משתתפים ומשך הזמן, מועד האירוע. לרוב המחיר ינוע מ -800 ₪ ועד כמה אלפי שקלים בודדים.

להצעת מחיר הוגנת ומשתלמת שתרים לכם את החינה פנו אלינו עוד היום!

יכולות שצריך לבדוק כשמחפשים די גיי לחינה

  • עד כמה הוא מכיר את מסורת החינה ואת המסורת הספציפית של העדה?
  • האם הוא מכיר ביטויים, מילים בשפת העדה בכדי לשלב באירוע. שילוב ביטויים ומילים במקומות הנכונים מייצרים הומור, אווירה נעימה וקרבה אוטנטית תרבותית.
  • היכרות ויכולת שילוב בין שירים בשפת המסורת ושירים בעברית.

 

 

לסיכום

חינה היא לא עוד אירוע, היא אירוע שפותח את חגיגות הנישואים, היא אירוע שמחבר את המסורת עם ההווה, היא אירוע שמכבד את ההורים ובני המשפחה המבוגרים, היא אירוע מרגש ומשמח.

לאירוע כזו עליכם לבחור את התקליטן DJ הנכון והמתאים. DJ שמבין את סדר גודל וחשיבות האירוע, DJ שיודע לשלב בין המסורת למודרני, DJ שיודע להנחות ולהוביל אירוע בצורה ברורה, הומוריסטית ושמחה, DJ שיודע שהוא לא מרכז האירוע אבל הוא נותן את הטון והאווירה באירוע. DJ מעודכן בכל השירים המוזיקה הנהוגה בעדה.

אתם מוזמנים ומוזמנות לחפש את ה די גיי המושלם לחינה שלכם  אצלנו ”בפעימות מוסיקה לאירועים

שאלות נפוצות

יש שירים שהם חוצי עדות ומקובלים בכל חינה, לצד זאת יש ציפייה מצד מארגני החינה שיהיו שירים בשפה ובצליל של העדה. כלומר, בחינה מרוקאית, שירים במרוקאית, בחינה עיראקית שירים בעירקית. תקליטן עם ניסיון באירועי חינה ידע לשלב שירים מסורתיים מקובלים על כולם, שירים בשפת העדה וגם שירים בעברית.
מבחינה מסורתית נהוג כי הורי הכלה הם האחראים על החינה בכלל זה הארגון והמימון שלה. בימינו הגבולות הללו הטשטשו שכן במרבית הפעמים המשפחות כבר מכירות אחת את השנייה, בני הזוג לעתיד ביחד כבר זמן ולכן שתי המשפחות מעורבות יחדיו. לעיתים גם ישנה הבנה שהחינה באחריות משפחת הכלה ומשפחת החתן תהיה יותר דומיננטית באירוע החתונה. בשורה התחתונה לתקליטן לא משנה מי ישלם לו, בעיקר משנה לו שהורי הכלה ושאר בני המשפחה יהיו מרוצים.
התקליטן עצמו אינו שונה מבחינת המטרה שלו, לעשות שמח ולהעיף את הגג, כמו שאומרים. השוני הוא בהכרת המסורות של כל עדה, בהנחיית האירוע תוך כדי תיבול מילים וביטויים בשפת העדה.