תקליטן לחתונה

לא יכולנו להתאפק. “קול ששון וקול שמחה קול חתן וקול כלה . . .  קוווללללוו“.

הידעתם, מחקר קבע שהאורחים בחתונות הם אלו הקבועים אם חתונה הייתה מוצלחת או לא (ולא החתן והכלה בניגוד למה שהיה ניתן לחשוב), ויותר מכך המחקר מצא שהאורחים קובעים עם חתונה הייתה מוצלחת על פי שלושה קריטריונים. הראשון, איך נראתה הכלה?, השני, איך היה האוכל והאלכוהול?, השלישי, איך הייתה המוזיקה והריקודים? כלומר איך היה ה –?DJ .

מכיוון שאנחנו לא מבינים בבגדי כלה, תספורת ואיפור או באוכל ושתייה אלא מבינים והרבה בתחום הדי גיי, אספנו עבורכם את הדברים הכי חשובים שקשורים לחתונה, מוזיקה ותקליטן.

לשמיעה של כל המדריך הזה לנוחות שלכם אנא לחצו על כפתור ההפעלה בצד ימין של נגן זה.

 

מחפשים תקליטן לחתונה שיהפוך את היום המיוחד שלכם למשהו בלתי נשכח בעבורכם ובעבור האורחים שלכם?

אם כן אז הגעתם לחברה הטובה ביותר בהפקות מוזיקה לכל סוגי החתונות!

 אנו מציעים מחירים נוחים ומשתלמים בכל שיטות תשלום שיש!   💰

ברזומה שלנו עשרות חתונות מרגשות עם זוגות מרגשים שנכנסו לנו ללב. 👩🏻‍🤝‍👨🏼

ליווי אישי עם זוג בבחירת המוזיקה והאווירה המתאימה ביותר לכל שלבי החתונה. 🎵

תקליטנים מקצועיים עם ציוד מיוחד אשר ירים לכם את החתונה, מתמחים בכל הקונספטים שיש 💍

 בניית הפלייליסט המושלם עם כל השירים המתאימים ביותר לקונספט של החתונה שלכם לקהל שלכם  🎼

קצת סדר במושגים

מתי זה תקליטן? מתי זה די גיי? יש בכלל הבדל ביניהם?

באופן כללי אין הבדלים, אלו מילים שונות המתארות את אותו מקצוע ואותה עבודה. אם זאת, לעיתים יש נטייה להבדיל בין תקליטן לאירועים מקומיים כמו, חתונה, בר מצווה וכדומה ואז להשתמש במונח תקליטן וכאשר מדובר על אירועים כמו פסטיבלים, מועדונים, אירועי ענק להשתמש במונח DJ שלכאורה (ורק לכאורה) מעיד על יותר מקצועיות.

מבחינתנו תקליטן בחתונה הוא DJ בחתונה.

 

היסטוריה של מושגים

תקליטן – מישהו שמשמיע מוזיקה. מקור המילה מהשורש ק.ל.ט המשמש גם למילה תקליט.

DJ ((disc jokey – מונח שנולד בעקבות תופעה של דיבור שדרני רדיו בזמן השמעת שירים ברדיו. למאזיני הרדיו זה נראה כאילו מילות השדרנים היו רוכבות על השיר. המילה – jockey  באנגלית מתארת את הרוכב על הסוס במיוחד בתחרויות.

 

DJ לחתונה – התפקיד המורכב ביותר שיש

די גיי או תקליטן לחתונה הוא אחד התפקידים הקשים ביותר אם לא הקשה ביותר בעולם הדי ג’ייז.

חתונה היא אירוע שיש בו קהלים מכל הגילאים, המינים, העדות וקשה אם לא בלתי אפשרי למצוא מוזיקה שמדברת לכולם. בנוסף יש את האורחים שניגשים לעמדת ה – dj ומבקשים שירים שהם רוצים וכאילו כל זה לא מספיק, אז על הראש של ה – dj יש גם את החתן והכלה שלהם יש טעם מוזיקלי משלהם שהם ביקשו מראש שיהיה בחתונה, בכל זאת זו חתונה שלהם.

די ג’ייז חתונות צריכים להיות רגישים, ערניים, מגוונים מוזיקלית, בעלי יכולת לקרוא את הקהל ואת החתן והכלה בזמנים שונים לאורך האירוע ולשלב מידה מסוימת של קשיחות וגם של רכות מוזיקלית בכדי למצוא את המסלול שייתן מענה לכולם מצד אחד, אך מצד שני יצור אווירה של שמחה, התרגשות ודמעות.

בקיצור תקליטן חתונות זו אומנות.

 

תקליטן לחתונה דיגי לחתונה

מאיפה מתחילים?

מתחילים בכמה המלצות איך לבחור את ה-dj הנכון, אחר כך המלצות לאחר הבחירה ובסוף המלצות במהלך החתונה.

 

איך לבחור את תקליטן לחתונה?

מחפשים dj עם ניסיון בחתונות וסגנון מוזיקלי עיקרי שאתם מעוניינים בו. נעזרים בהמלצות וחוות דעת. לאחר שמצאתם, מתיישבים לשיחה ארוכה שבה בודקים את רמת הכימיה וההבנה ביניכם, זו המוזיקלית וגם הכללית (נינוחות בשיחה, הומור ורגישות).

במהלך השיחה, לאחר ששיתפתם בסוג הקהל הצפוי בחתונה (כמות, גיל, מוצא ועוד כל מיני), תנו ל-dj להציע לכם הצעות למוזיקה ושירים, בדרך זו תדעו אם הכיוון שלו מתאים לכם.

חשוב לדעת כי למרות התכנון מראש, במציאות אחוז גבוה מהשירים ומהמוזיקה בחתונה הוא בחירת ה-dj כי המציאות אינה בדיוק מה שמתכננים.

ה-dj מרגיש את הקהל בזמן שאתם לא מרגישים ולא רואים אף אחד כי אתם בתוך השמחה והאושר  שלכם. אתם צריכים לסמוך עליו שידע לבחור גם מהרשימה אך גם להתאים את מה שצריך מתי שצריך.

ולאחר שכל אלו נראים לכם ומתחברים, אל תתעצלו ומצאו את הזמן להגיע לראות אותו בפעולה. תגיעו, כמובן בתיאום לחתונה אחרת, עמדו בפינה בלי להפריע והתרשמו מעבודתו.

 

איך לבחור את תקליטן לחתונה

מה עושים אחרי הבחירה ב – DJ?

נפגשים ובונים את רשימת ההשמעה (פלייליסט), אתם מביאים סגנון מוזיקה, רשימת שירים לקטעים שונים בחתונה (קבלת פנים, שיר חופה (תמיד שלכם),סוגי ריקודים, הריקוד הראשון (תמיד שלכם) וגם החלק האחרון של החתונה אחרי שכל ה”זקנים” הולכים ונשארים הצעירים והחברים הקרובים לחגוג איתכם עד השעות הקטנות.

במקביל ה – dj יביא את ההצעות שלו ויחד תבנו את הבסיס שיכלול שירי חובה שחשובים לכם לצד מרחבי השמעה שהם לבחירה של ה-dj. אנו ממליצים שתקשיבו ל-dj בזמן התכנון שכן מבינכם הוא היחיד שהיה בהרבה חתונות ויכול לספר לכם מהניסיון שלו, מה עובד ומה לא עובד, מה מתאים יותר ומה מתאים פחות.

ותיזכרו, במהלך החתונה הקהל לא תמיד יגיב כפי שחשבתם שהוא יגיב מראש, תסמכו על ה-dj שימצא את ההתאמות להכניס את הקהל לעניינים לדוגמא, בשילוב שירים שלא ברשימה אבל שנותנים אווירה, כיוון וטון.

למדריך המלא בנושא מוזיקה לאירועים

 

מה קורה בזמן החתונה?

לרוב החתן והכלה עסוקים מעל הראש בקבלת אורחים, צילומים, שתייה וריקודים. תנו ל-dj להוביל לפי התוכנית, תיגשו אליו מדי פעם לתת חיזוק או הכוונה לפי ההתרשמות שלכם, אפשר גם לנצל כמה מרגעי ההפוגות להתייעץ לכמה שניות.

במקרים שבהם התקלטין מרגיש שהקהל לא בדיוק בעניינים הוא ינסה כיוונים משלו (הוא ינסה לעדכן אתכם אם יצליח), תסמכו אליו שהוא ראה מספיק קהלים ומספיק חתונות והוא יידע למצוא את הדרך להכניס אותם לעניינים.

די ג'יי מומלץ לחתונה

 

כמה עולה תקליטן לחתונה?

עלות תשלום ל – dj מורכבת מרכיבים שונים כפי שנציג מיד ולכן נוכל רק לציין טווח מחירים הנע בין 2500 ₪ ל- 10000 ₪ ואף יותר.

תאריך ותקופה – ימי אמצע שבוע ובמיוחד ראשון הם תאריכים זולים יותר לעומת ימי חמישי וסוף שבוע. גם עונות השנה משפיעות (קיץ /חורף) ותאריכים מיוחדים כמו, יום האהבה, 1.1 או 11.11 שבהם תשלמו יותר מכיוון שהדרישה ל-dj גבוה יותר.

מיקום האירוע – האם מדובר באולם אירועים מסודר שבו יש חיבורי חשמל ובמה וכל מה שנדרש או שהחתונה במקום לא מוסדר, למשל, יער ואז נדרש ציוד נוסף והשקעה נוספת.

אטרקציות – אם רוצים שה–dj  יארגן גם אטרקציות לרוקדים אז תהיינה לכך עלויות נוספות.

מוניטין – ככל שמודבר ב– dj מוכר יותר המחיר יהיה גבוה יותר (אגב, זה לא אומר ש-dj לא כל כך מוכר ייעשה עבודה פחות טובה).

משך זמן האירוע – מה הציפייה שלכם למספר השעות של האירוע?. למשל אירוע בצהרים יהיה מוגבל בשעות, אירוע לתוך הלילה במקום שניתן להשמיע רעש עד אחרי11 בלילה או חצות ייעלה יותר.

 

לשאולות נוספות ולקבלת הצעת מחיר משתלמת ונוחה לתקליטן מקצועי לחתונה שיהפוך את היום המיוחד שלכם לבלתי נשכח צרו איתנו קשר עוד היום

 

תשלום לאקו”ם – שילמתי לדי גיי?

תשלום לאקו''םכיום כולם יודעים, אך למקרה שלא כולם בעניינים, בכדי להשמיע מוזיקה ושירים באירוע, כל אירוע, כולל החתונה שלכם יש לשלם לאקו”ם (אגודת קומפוזיטורים, ומחברים ומו”לים) שהוקמה בכדי לשמור על זכויות היוצרים.

מדובר בסכום של כ – 270 ₪ (נכון לשנת 2022) והוא נותן לכם רשות להשמיע איזה מוזיקה שאתם רוצים ביום האירוע שלכם.

לדעתנו מדובר בתשלום הוגן וראוי שכן בחתונה עושים שימוש בשירים ומוזיקה שהם רכוש של אחרים ומן הראוי שהם יקבלו תשלום עבור זה.

 

מי ואיך משלמים לאקו”ם?

כבר בשיחה עם ה – dj  שבחרתם ייעלה הנושא, האחריות בעניין היא של בעל האירוע ולכן הוא יכול לשלם בעצמו או לסכם עם הדי גיי שהתשלום ייעשה דרכו והתשלום יתווסף לסכום שסגרתם. שימו לב שלעיתים אולם האירועים יכול לשלם לאקו”ם ולהוסיף את העלות למחיר שתשלמו לו. גם אתם יכולים לעשות זאת עד 72 שעות לפני החתונה ישירות באתר של אקו”ם ובאופן מקוון.

בשורה התחתונה, יש הרבה מעורבים שיכולים לשלם, אתם כבעלי השמחה צריכים לוודא שזה נעשה. שלמו לאומנים, מגיע להם.

 

לסיכום

“אין אין אין חתונה בלי די גיי”, השאלנו את המשפט המפורסם משיר יום ההולדת בכדי לומר שחתונה בלי תקליטן היא לא באמת חתונה, וחתונה בלי תקליטן טוב היא חתונה אבודה.

ב  ”פעימות מוזיקה לאירועיםאנחנו מלווים אתכם מהתחלה ועד הסוף, מהתכנון, כולל טיפים ועצות לדברים אחרים בחתונה שאנחנו מכירים מניסיון ועד לחתונה וגם אם צריך אחריה כשתרצו את רשימת ההשמעה של האירוע.

שאלות נפוצות

בעיקר דברים שמוסיפים נפח ואווירה לרחבת הריקודים, תותח עשן (קרח יבש), בלוני אור שמשמיעים רעשיים, עידוד ושיח עם הרוקדים, חלוקת מקלונים זוהרים, לארגן מראש רקדני חוץ שנותנים קצב ודוגמא ברחבה.
למשל, שירים ומוזיקה להמתנה לחופה. זהו חלק בחתונה שכמעט ולא מדברים עליו. הרבה מהאורחים נאספים לפני ומצידי החופה ומחכים לכניסה של החתן והכלה. הכניסה עצמה כמובן מתוכננת עם שיר החופה שנבחר מראש, אך מה המוזיקה לזמן ההמתנה עד שהזוג המאושר יגיע? וזה יכול לקחת לא מעט זמן. כאן הדיגי מרגיש את הוויב שמגיע מהקהל שמחכה ומשלב מוזיקה מתאימה שמקלה על ההמתנה של הקהל שנאסף.
יש דבר כזה, שירים שהם חובה בחתונות, למרות שהם קיטשיים, למרות שהם מוכרים, יש להם השפעה שתמיד מוכיחה את עצמה והקהל מחכה להם. ה – דיגי מכיר את השירים הללו