תקליטן ליום הולדת

מרבית האנשים (לא כולם, יש גם כאלו מוזרים) אוהבים לחגוג ימי הולדת. ימי הולדת יוצרים מעיין שמחה פנימית שאצל כל אחד נובעת מסיבות שונות, בנוסף, המשפחה והחברים מסביב, מאחלים, אוהבים ולרגע אחד החוגג נמצא במרכז העניינים.

ישנם ימי הולדת שזוכים לתשומת לב גבוהה מאחרים, במילים אחרות, יש להם יחסי ציבור טובים יותר. למשל, יום הולדת 18, יום הולדת 10 ועוד ימי הולדת עגולים.

כמו שאין חגיגת יום הולדת בלי מתנה או עוגה, גם תקליטן ליום הולדת הוא משהו שאין בלעדיו יום הולדת. תקליטן הוא תוספת שמרימה ומוסיפה לאווירה, לחוויה, מעצים את מכלול הרגשות שיום הולדת אוצר בתוכו.

לשמיעה של כל המדריך הנ”ל לנוחות שלכם אנא לחצו על כפתור ההפעלה בצד ימין של נגן זה.

 

מחפשים תקליטן ליום הולדת שלכם? רוצים להפוך את היום הולדת שלכם לאווירה משגעת? אתם במקום הנכון!

אצלנו התשלום הוא נוח ומתבצע בכל הפלטפורמות  💰

עשינו עשרות אירועים מוצלחים !

ליווי אישי בבחירת המוזיקה והאווירה המתאימה לכל שלבי האירוע 🎵

תקליטנים מקצועיים בעלי ניסיון רב המתמחים בחתונות בכל סוגי האירועים💍

 בניית רשימת השמעה עם כל השירים שאתם אוהבים בהתאמה לקונספט של האירוע🎼

עושים סדר – דיג’יי ליום הולדת או תקליטן ליום הולדת

במקרה הזה זה יהיה מהיר מאד. דיג’יי ותקליטן הם באופן עקרוני אותו דבר, אותו מקצוע. אמנם, אין כללים ברורים מתי בוחרים באיזה כינוי ונראה שאופן השימוש בשם משתנה בין אנשים.

ישנה נטייה להשתמש במונח DJ (דיג’יי) כאשר מדובר בתיקלוט באירועים גדולים, המונים, כחלק ממוזיקה מקצועית, למשל, פסטיבלים, מועדוני ריקודים, הופעות וכדומה. ואילו כאשר מדובר באירועים מקומיים, פרטיים יותר, למשל, חתונה, אירועים משפחתיים, ימי הולדת וכדומה, נוטים להשתמש במונח תקליטן.

לצד זאת, רבים מבעלי המקצוע בוחרים בעצמם את השם המקצועי בהתאם לאופי שבו הם תופסים את המקצוע וגם סביב צורכי שיווק, כך שניתן למצוא גם DJ ליום הולדת וגם תקליטן ליום הולדת.

בסופו של דבר, הדבר החשוב הוא המקצועיות, הניסיון וההתאמה של בעל המקצוע לאופי ולסוג האירוע שאתם מתכננים.

עוד בנושא דיג’י לאירוע שלכם

תקליטן

דיג’יי לימי הולדת

ימי הולדת יש לכל הגילאים וימי הולדת שמשלבים DJ מתחילים כבר מגיל צעיר ועד גיל מבוגר ולכל אורך הרצף. בהתאם לכך, סוג המוזיקה לאירוע צריך להיות מותאם לסגנון המוזיקלי שלעיתים גם מסונכרן עם הגיל של חוגג היום הולדת.

במצב כזה, מתעוררת השאלה, האם תקליטן יכול לתקלט בכל אירוע יום הולדת ולא משנה מה הגיל או הסגנון המוזיקלי?.

ברמה העקרונית התשובה היא כן. תקליטנים מכירים סוגים שונים של מוזיקה ויכולים להביא לאירוע את המוזיקה שבעל האירוע מבקש.

לצד זאת, תקליטן גם צריך להיות מחובר ברמה אפילו בסיסית, לסוג מוזיקה בכדי שיוכל להשמיע אותו, בכדי שיכיר את השירים הפופולאריים בסגנון ואת הלהיטים העכשוויים. בנוסף, ישנה מוזיקה מגזרית שלרוב מצריכה תקליטנים המתמחים במוזיקה המאפיינת את המגזר.

לימי הולדת בסגנונות מוזיקה פופולארית, מיינסטרים לילדים ולמבוגרים יכול להיות כל תקליטן. ככל שתיכנסו לסגנון מוזיקה מובחן יותר, פחות מוכר ויותר נישתי, טוב יהיה לחפש תקליטן המתמחה בתחום.

דיג'י לנוער

 dj ליום הולדת – איך בוחרים?

  • חתן היום הולדת – מכיוון שהאירוע הוא בסימן היום המיוחד של בעל יום ההולדת, כלומר מוזיקה בסגנון האהוב עליו. מומלץ לחפש תקליטן הבקיא בסגנון המוזיקה המדובר.
  • הפעלה – בהתאם לרמת הציפייה מהתקליטן, האם רק להשמיע מוזיקה ולמלא בקשות או שגם אחראי להפעלה, עידוד המשתתפים?. בהתאם למה שאתם מצפים בררו עם התקליטן, אם זה משהו שהוא יודע לעשות.
  • המלצות – ככל הניתן לקבל הפניות לבעלי אירועים שתקלט להם ולשמוע מהם, להגיע אפילו לכמה דקות לאירוע שהוא מתקלט ולשמוע בעצמכם. ניתן גם, לראות וידאו של תקלוט (היום מרבית האירועים מצולמים בהיקף כזה או אחר), כך שהרבה תקליטנים מבקשים מבעלי האירוע קטעים מהאירוע בכדי להציג ללקוחות פוטנציאלים.

תקליטן לימי הולדת ילדים

למעט אולי חתונה, תקליטן לימי הולדת של ילדים הוא אתגר גדול מאד לתקליטן. האתגר לא נמצא בבחירת שירים נכונה או שירים מתאימים, שכן זה יחסית פשוט לדעת מה המוזיקה הפופולארית בקרב ילדים. לרוב זה בהתאם לגיל ושפוט עוקבים אחרי מה שקורה ברשתות חברתית. האתגר הגדול נמצא בהפעלת הילדים, בהשמעת המוזיקה המתאימה בחלק המתאים, לתת את המרכז במינון הנכון לילד יום ההולדת, ביכולת לזהות את הרגעים הנכונים ואפילו את הילדים הבולטים הנותנים את הטון לשאר הילדים.

עוד בנושא תקליטנים לימי הולדת – תקליטן לאירוע קטן

הפעלות תקליטן ליום הולדת לילדים

יש מגוון גדול של תוכן שתקליטן יכול לבצע בימי הולדת, מעבר למוזיקה עצמה וזאת בהתאם לסוג התקליטן והידע שלו. יש מסיבות שהמוזיקה הופכת לחלק המשני של האירוע ואת העיקר תופסים המשחקים וההפעלות.

ישנו תוכן הפעלתי שהוא חלק מהחבילה שמציע התקליטן (משתנה בין תקליטן לתקליטן) ויש תוכן שהוא בתוספת תשלום.

קיימים התכנים השכיחים והמקובלים שהם כמעט ולא נחשבים לתוספות אלא חלק אינטגרלי כמו, מכשיר עשן, תאורה, קונפטי, אביזרי מסיבות (משקפים, שרשראות, בלונים ועוד). תוספות כמו, דוכני אוכל, פינות משחקים, מתנפחים, מגנטים, איפור ואחרים נחשבים לפחות טריוואלים.

לא נוכל לפרט את כל התוספות הקיימות, כי יש באמת אפשרויות רבות והמחירים משתנים בהתאם לכמות ולסוג. אם זאת, נציין כי, לא משנה איזה תוכן, הפעלות או תוספות תשלבו באירוע בכדי להפוך אותו למיוחד, שונה ובלתי נשכח, ההצלחה תלויה כמעט לחלוטין בתקליטן המפעיל.

חשוב שלתקליטן תהיה היכולת לתקשר עם הילדים, להשתמש בשפה שהם מכירים, לדעת איך לעודד אותם ולהיות יצירתי.

עוד בנושא – אטרקציות ליום הולדת 

פליי ליסטים (רצועות השמעה) של ימי הולדת

בשנים האחרונות לכל אחד יש על מכשיר הסלולרי שלו אפליקציה דרכה הוא צורך את המוזיקה שלו באופן פרטי, האפליקציות מהוכרות הן כמובן, ספוטיפי, אפל מיוזיק, יוטיוב מוזיק ואחרות. החברות המפעילות את אפליקציות המוזיקה הללו מציעות ללקוחות גישה לכל מיני פליי ליסטים סביב נושאים שונים, סביב מוזיקה פופולארית ועכשווית וגם לימי הולדת.

לכאורה, ניתן לחבר את המכשיר לרמקול איכותי ולהשמיע רשימת השמעה כזו במהלך מסיבת יום ההולדת בכדי לחסוך הוצאה על DJ.

מבחינת נוחות ועלות שימוש, רצועות השמעה נותנת פתרון, אולם הן מפספסות את המוטיב האנושי באירוע. אירועים נעים על רצץ רגשות, מתח, התרגשות, רגיעה, התפרקות ועוד. כל אחד מהרגשות הללו צריך להיות מלווה על ידי מוזיקה שתתחבר אליו, תעצים אותו מצד אחד, אך מצד שני, תיתן לו לגיטימציה וודאות גם אצל האחרים. את זה יכול לעשות רק DJ שחי ונושם את האירוע, DJ, שמרגיש את האירוע בעצמו, צופה באנשים, מזהה את התגובה שלהם ואת הצורך שלהם ומשלב את המוזיקה או שיר המתאים ברגע הנכון.

נכון להיום (ונראה שגם בעתיד הרחוק) אין תחליף לתקליטן שחווה את האירוע, זמין לפניות מהקהל, מזהה מה עובד ומה לא עובד ועושה את ההתאמות.

תקליטן ליום הולדת

לסיכום

דיג’יי לימי הולדת הפך כבר מזמן לשירות שנע על רצף גילאים מטורף של מגיל 5-6 ועד גילאי שמונים פלוס. נראה שהנגישות הגבוהה של המוזיקה לאנשים בעשור האחרון הפכה את המוזיקה לעוד יותר משמעותית בחוויה שהיא מעוררת אצל אנשים ועל כן משפיעה עוד יותר באירוע.

ימי הולדת הם אירועים שמקבלים דחיפה עצומה מבחינת החוויה של המשתתפים כאשר משלבים בה מוזיקה שמתאימה לחלקים הרגשיים והטכניים שמלווים אירועי יום הולדת. לכן, תקליטן היודע לשלב את הדברים הפך להיות מוצר בסיס כמעט בכל יום הולדת.

שאלות נפוצות

תקליטן יכול להשתלב בכל סוג של יום הולדת, גם בימי הולדת בגיל השלישי (גיל פנסיה ומעלה). גם אם מדובר באירוע מצומצם לבני משפחה, אירוע בעל אופי נוסטלגי או אירוע רב משתתפים, תקליטן מתאים ידע לספק אווירה מעצימה לאירוע.
מיקסים הם ערבוב של מוזיקה ושירים קיימים, מבצעים עליהם סוג של מניפולציה המחברת אותם בכדי שישמעו בתור רצועה אחת אך אחרת, בעיקר מבחינת קצב. תקליטנים משתמשים בשני סוגי מיקסים. הראשון, מיקסים שכבר נעשו על ידי יוצרי מוזיקה אחרים והשני מיקסים שהם עשו בעצמם. ישנם תקליטנים שאף מכינים מיקסים מותאמים במיוחד לאירוע שבו יגננו את המוזיקה והשירים. השימוש במיקסים בימי הולדת מושפע בעיקר מסוג האירוע וגיל המשתתפים. למשל, בימי הולדת לבני הגיל השלישי פחות נהוג להשמיע מיקסים, משום שבגיל הזה יש העדפה למוזיקה המקורית שמכירים ולא לשינוי של השיר האהוב והמוכר. לעומת זאת, במסיבת יום הולדת לצעירים בני עשרים פלוס מיקסים הם מצרך חובה, שכן יש ציפייה למוזיקה חדשה מבוססת מוזיקה מוכרת.
הדיג’יי צריך להגיע לכל הפחות שעה לפני תחילת האירוע, להתרשם מתנאי המקום, לארגן את הציוד ואת העמדה שלו וגם להכיר פנים אל פנים את חתן יום ההולדת (אם לא התקיים מפגש מקדים קודם לכן). מטרת המפגש האישי ולא משנה אם זה ילד או מבוגר, היא להכיר ובעיקר לתאם ציפיות, לדייק את השירים, את המוזיקה ולעבור על סדר האירוע ושילוב השירים בו.