תקליטן למסיבה

כולם אוהבים מסיבות ועוד יותר אוהבים מסיבות שיש בהן מוזיקה טובה, שיש בהן הנאה מוזיקלית, תנועה, לפעמים גם קצת לחיצה על מיתרי הנוסטלגיה. אבל בעיקר, אוהבים הזדמנות לקחת הפסקה לכמה שעות משגרת החיים ולהיות בראש קצת אחר.

גם אם נרצה, לא נוכל לתאר את כל סוגי המסיבות שניתן לקיים וסוגי המסיבות הקיימות. אך כן נוכל לומר במידה גבוהה של וודאות, כי תשעים ותשע אחוז מהמסיבות מכלל הסוגים, יכללו מוזיקה ברמה כזו או אחרת.

לשמיעה של כל המדריך הנ”ל לנוחות שלכם אנא לחצו על כפתור ההפעלה בצד ימין של נגן זה.

מחפשים תקליטן למסיבה? רוצים מסיבה מיוחדת שכולם ירקדו ברחבה? אם כן אז הגעתם לחברה המקצועית ביותר בהפקת מוזיקה למסיבות מכל הסוגים!

תשלומים נוחים ומשתלמים בכל שיטות התשלום שיש!   💰

עשרות חתונות מרגשות עם זוגות מופלאים אשר נכנסו לנו ללב! 👩🏻‍🤝‍👨🏼

ליווי אישי בבחירת המוזיקה והאווירה המתאימה לכל שלבי החתונה 🎵

תקליטנים מקצועיים בעלי ניסיון רב המתמחים בחתונות בכל סוגי החתונות ואירועים💍

 בניית רשימת השמעה עם כל השירים שאתם אוהבים בהתאמה לקונספט של החתונה 🎼

איך משמיעים מוזיקה במסיבה?

השמעת המוזיקה במסיבה, תלויה הרבה מאד ברמת המקצועיות של המסיבה. ככל שהמסיבה היא עם אופי פחות משפחתי, פחות קטנה ופחות הטרוגנית, הצורך במוזיקה יינטה לכיוון מוזיקה מקצועית. כלומר, איש מקצוע שתפקידו להיות אחראי על המוזיקה, להתאים אותה לאופי המסיבה כפי שהוגדרה מלכתחילה אך גם, להתאים את המוזיקה לתגובות של האורחים במסיבה בפועל.

תקליטן למסיבה

מסיבות על רצף סגנונות

מסיבות ביתיות, משפחתיות

לרוב, מסיבות אלו חוגגות או מציינות אירועים שונים, הכוללים משתתפים מקרב המשפחה מצומצמת וחוג חברים קרובים, לרוב זו גם מסיבה הומוגנית מבחינת המטרה. מסיבות אלו מתקיימות בבית או בחצר פרטית ופחות באולמות מוזמנים מראש. במסיבות ביתיות, המוזיקה תהיה במרבית המקרים עצמאית מופעלת על ידי המארגנים, ככל הנראה באמצעות פליי ליסטיים שהוכנו מראש או דרך אפליקציות הזרמת מוזיקה דיגיטלית.

מסיבות חצי מקצועיות

מסיבות אלו הן מסיבות המאורגנות על ידי גופים שונים, לרוב שלא למטרות רווח כספי. למשל, מסיבת לכבוד אירועים שונים שמארגנת הרשות המקומית והגופים שעובדים עימה (מועדון נוער לדוגמא), מסיבת סיום תיכון, מסיבת גיוס שכבתית, מסיבות של חברות עסקיות וכדומה.

מסיבות חצי מקצועיות אלו, לרוב תתקיימנה באולמות של המסגרת או במקומות שנשכרו לצורך כך. במסיבות אלו המוזיקה תהיה בהובלת תקליטן שמזמינים מראש בתשלום.

מסיבות מקצועיות

מסיבות אלו הינן מסיבות בעלות מטרה כספית. כלומר, מארגני המסיבה מבקשים גם להרוויח באמצעות מכירת כרטיסים למסיבה. מסיבה מקצועית, כוללת עלויות של שיווק, שכירות מקום, קישוט, כיבוד ושתייה וכמובן מוזיקה.

בנוסף, מסיבות ברמה מקצועית תהיינה במרבית הפעמים, סביב נושא כלשהוא או סביב סוגת מוזיקה ולכן הקהל שצפוי להגיע, יהיה בהרבה מאד מהפעמים קהל הומוגני מבחינת הסגנון והעדפה המוזיקלית שלו. במסיבות אלו, המוזיקה תנוגן באמצעות איש מקצוע, תקליטן או די ג’י, אפילו כזה בעל ייחודיות וניסיון בסוג מוזיקה מסוים.

5 שאלות שאולי לא העזתם לשאול על תקליטן למסיבה

האם תקליטן במסיבה חייב להשמיע מוזיקת ריקודים?

בפירוש לא. יש הרבה מאד מסיבות הכוללות מוזיקה שבהן ריקודים אינה כלל המטרה, אלא, מטרת המוזיקה היא ליצור אווירה מתאימה לסוג האירוע.

אם זאת, לפעמים, גם באירועים בהם לא הוגדר מראש מוזיקה למטרת ריקודים, נוצרת התארגנות ספונטנית של אורחים, המתחילים להתנועע לקצב המוזיקה ויוצרים מעין רחת ריקודים צדדית.

זה כוחה של המוזיקה, קשה מאד להיות אדישים אליה, היא פוגשת כל אחד במקומות שונים ומעוררת אצלו דברים שונים.

האם תקליטן יכול לעבוד במסיבה המתקיימת בבית?

ללא שום בעיה. כל עוד התקליטן מקבל את מרחב העבודה שהוא זקוק לציוד ולעצמו וכל עוד המרחב של הבית כולל בתוכו מרחב גדול מספיק שהמוזיקה תושמע בו, ניתן לתקלט בבית.

בתהליך ארגון המסיבה בבית, מארגני המסיבה ייבדקו עם התקליטן האם, תנאי הבית מאפשרים שילוב תקליטן.

תקליטנים הם אנשי מקצוע רציניים, אם לא ניתן קיים מרחב נדרש ברמה המקצועית להשמעת המוזיקה, הם יוותרו על העבודה ויאמרו למארגנים שעליהם למצוא מענים אחרים לסוגיית המוזיקה.

האם כל תקליטן מתאים לכל מסיבה?

התשובה הנכונה היא כן אבל באופן חלקי.

בדיקה סטטיסטית על מסיבות ואירועים אליהם מוזמנים תקליטנים או די ג’יי, תגלה כי לרוב מדובר במסיבות שהן באזור המיינסטרים המקובל גם מבחינת קהל וגם מבחינה מוזיקלית.

מכיוון שזוהי הדרישה המרכזית של הצרכנים, מרבית בעלי המקצוע בתחום, שולטים מבחינה מקצועית במרבית סוגות המוזיקה המקובלת, הפופולארית והעדכנית.

לצד זאת, באירועים בעלי אופי ייחודי, לקהל ייעודי המבקש מוזיקה מסוגה מסוימת  שהינה בעלת אופי שונה הנמצא מחוץ לסקאלה של אירועי המיינסטרים, ייתכן ויהיה צורך לחפש תקליטן מתמחה או בעל ניסיון בתחום הרלוונטי.

עוד בנושא תקליטן למסיבות – לחצו כאן

האם יש דבר כזה לימודי תקליטנות?

כן יש דבר כזה ואפילו לא מעט קורסים ובתי ספר ללימודי תקליטנות.

כאשר שואלים תקליטנים ודי ג’יי כיצד הם התחילו, התשובה תהיה לרוב תהיה , זה התחיל מאהבה למוזיקה ורק אח”כ התרחב ללימודים מסודרים.

תקליטנים אוהבים מוזיקה ומתחברים למגוון של סגנונות מוזיקליים. תקליטן המתחבר רק לסוג מוזיקה אחד, ככל הנראה יהיה תקליטן פחות מוצלח. היכרות עם טווח סוגי מוזיקה רחב מעשירה מאד את המנעד המקצועי המוזיקלי ומשפרת את יכולת התקליטן להתאים עצמו לסוג הקהל ובמיוחד לצורכי התאמות שצריך לעשות במהלך האירוע עצמו.

בעקבות גילוי האהבה למוזיקה, הרבה תקליטנים בתחילת הדרך החלו להתעניין או הפכו לעוזרים או צפו בתקליטנים אחרים. בהמשך, רכשו לעצמם ציוד תקלוט ראשוני והחלו לתקלט לעצמם או לחברים. כאשר מרגישים שזה מה שבאמת אוהבים לעשות ומקבלים פידבק מהסביבה הקרובה, זה סימן שהגיע הזמן לצאת ללימודים מקצועיים בכדי להכיר את סודות המקצוע, את הציוד והשיטות ובעיקר למצוא את הקול הפנימי שיש לכל תקליטן.

עוד נושאים שיכולים לעניין אתכם:

תקליטן ליום הולדת

תקליטן לאירועים עסקיים

תקליטן לאירוע קטן

האם אפשר לתת לתקליטן רשימת שירים ולומר לו שאלו השירים שעליו להשמיע במסיבה?

זה אפשרי, אך בהחלט לא מומלץ. בנוסף, ככל הנראה, יהיו לא מעט תקליטנים שאף יסרבו לתת שירות תחת כזו דרישה.

רשימת השמעה שניתנת מראש לתקליטן ומחייבת אותו לפעול במסגרתה, הופכת אותו לסוג של מכונה ולא מאפשרת לבטא את הגישה המוזיקלית שלו, את הניסיון והידע שנחוצים מאד בכדי להוביל את האירוע מבחינה מוזיקלית ובכדי להגיב להתפתחויות ברחבת הריקודים.

נהוג ומקובל מקצועית, להציג לתקליטן מה אופי המסיבה?, איזה סגנון מוזיקלי מועדף? וכן כיצד המוזיקה צפויה להשתלב במסיבה?. מידע זה יחד עם רשימת שירים בסיסית המעידה על הסגנון המבוקש, מאפשרים לתקליטן מרחב מקצועי לגבש את המוזיקה במסיבה ובעיקר מרחב תגובה בהתאם להתפתחויות.

תקליטן למסיבות

סיכום

אם אתם מחפשים די ג’יי למסיבה, התחלת החיפוש צריכה להתחיל אצלכם.

אפיינו את מטרת המסיבה?, למי היא מיועדת?, מה תרצו בה מבחינה מוזיקלית?. כשיש לכם את זה ואת כל המידע על משך זמן המסיבה, היכן ומתי תתקיים?, מגיע הזמן ליצור קשר עם די ג’יי למסיבה.

בשנים האחרונות, שילוב די ג’יי במסיבות בכדי להעצים ולהגדיל את החוויה, הפך לדבר שבשגרה. ניתן לראות יותר ויותר מארגני מסיבות ברמה המקומית או המשפחתית, משלבים תקליטן מקצועי ובכך מפנים את עצמם מהדאגה של המוזיקה ועל הדרך גם מעלים את הרמה של המסיבה.

שאלות נפוצות

עלות די ג’יי יכולה לנוע  בין מאות שקלים לכמה אלפי שקלים למסיבה. תלוי בכמות המשתתפים?, היכן ומתי המסיבה?, משך זמן המסיבה? וגם השפעה של רכיב של ניסיון ומוניטין.
תקליטן יכול להופיע בכל אירוע, בכל מסיבה ולא משנה מה גיל המשתתפים. יש תקליטנים המגיעים להרקיד ולהקפיץ במסיבות ימי הולדת של ילדים ובאירוע גיל מצווה. אם זאת, הסוגייה החשובה בנושא של מסיבת נוער היא מי מארגן את המסיבה? ותחת איזו חסות היא מתקיימת?.  ככל שמדובר במסיבה המאורגנת על ידי בני נוער בלבד, על התקליטן לבחון היטב את הסוגייה בעיקר סביב האחריות הקיימת באירוע.
מסיבות רווקות יכולות להיכנס לקטגוריה של מסיבות משפחתיות, ביתיות וגם תחת מסיבות חצי מקצועיות. תלוי בכמות המשתתפות, המיקום של המסיבה ומה הציפייה המוזיקלית?. אמנם נכון, שבתרבות הפופולארית (סרטים וסדרות) ממעטים לראות תקליטנים או DJ במסיבות רווקות אלא יותר תכנים אחרים. אם זאת, במסיבת רווקות בה מחפשים שחרור ומרחב אחר, תקליטן עם מוזיקה נכונה יכול להיות הדרך להגיע לשם.